İngiliz Diyeti

İngiliz Diyeti
27 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.947 kez okundu.

İngiliz Diyeti

Zaman hızlıca fakat damla damla akıyor, en acımasız diktatör olan ve en cinsiyet ayrımı yapmadan insanların korkulu rüyası olmayı başaran kilolar herkesi aniden bulabiliyor. Günümüzde sadece aşırı kiloları ki buna obezite hastalığı denilmekte, bu hastalık sorunu haline gelen sorunlar damga vurmasının yanı sıra, aşırı zayıflıktan da şikâyet eden insanların sayısı oldukça fazla. Bir taraf kilo vermek isterken diğer tarafa kilo almak ister. Ters orantı veya içler dışlar çarpımı ile halledilecek olan bu durum o kadar da basit bir sorun gibi durmuyor.

Çünkü özelikle diğer ülkelere rağmen obezite unsurunun her daim artış yaşaması bizleri üzücü bir duruma getiriyor. Dünyada en fazla obeziteyi barındıran Amerika Birleşik Devletleri 350 milyon nüfusu ile barındırırken, Türkiye gibi 80 milyon nüfusuna karşın her beş kişiden birisinin obezite olduğunu rakamlar açıklıyor. Sokakta gördüğümüz görüntülere aldanarak gidip kendisini dünya malı dünyada kalır tekniği ile yemek yemesi bir fayda vermez. Çünkü o zaman da obezite olur ve dünya malı dünyada değil de kendisi bu dünya da yalnız başına kalır.

Hanımlar için özellikle son dönemlerde adından sıklıkla bahsedilen İngiliz diyeti kadınların sorunları birebir çözecekmiş gibi görülüyor. Çünkü bu diyeti uygulayan herkes gerek erkekler gerekse kadınlar şiddetle akrabalarına, arkadaşlarına tavsiye ediyorlar. Bu diyet sayesinden yirmi gün gibi kısa bir sürede on kilo vererek bizlerin daha da dikkatini çekiyor. Bu diyet sadece diyet yaparak değil, aynı zaman da spor ve sermayemiz olan irade ile her zaman ayakta kalmaktadır. Bu diyete göre, Her gün egzersiz hareketlerinin yanı sıra her gün tabağımız da mutlaka multi vitamin içeren meyve bulunmalıdır. Kahvaltıda sadece elma ve portakal gibi hafif yiyecekler sayesinde kilo verme işlemi tamamlanıyor.

İngiliz Diyeti

Protein gününde,
Kahvaltı : 1 dilim az tereyağlı kepekli ekmek, 1-2 adet haşlanmış yumurta, yağsız peynir ve 1 bardak şekersiz çay ya da kahve.
Öğle yemeği : 1 dilim kepekli ekmek, ızgara balık ya da tavuk eti.
Ara öğünlerde süt, ayran, çay ya da kahve.
Akşam yemeği : 1 dilim kepekli ekmek, tavuk eti ya da kırmızı et, yağsız yoğurt.

Sebze ve meyve gününde,
Kahvaltı : 2 portakal, 2 elma ya da 2 ananas.
Öğle yemeği : çeşitli sebzelerden yapılmış çorba, bol yeşillikli bir salata.
Ara öğünlerde yine 2 adet meyve.
Akşam yemeği : Haşlanmış lahana, havuç, kereviz ya da pancar ve yeşillikli salata.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
El ve Ayak Bakımı İncelikleri
El ve Ayak Bakımı İncelikleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kepek Sorunları
Saçlardaki Kepek İçin Maske

Kapat