İnka Sağlıklı Yaşam Kürü

İnka Sağlıklı Yaşam Kürü
21 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.595 kez okundu.

İnka Sağlıklı Yaşam Kürü

Sağlıklı ve kilo problemi olmayan bir vücuda sahip olmak, her bireyin arzu ettiği bir durumdur. Kış aylarında havalar soğuk olduğu için, vücut yağ hücrelerini ısınma amacıyla bırakmak istememektedir. Kilo vermede en zor zaman dilimi kış aylarıdır. Özellikle bayanlar kış aylarında kendilerine çok fazla dikkat etmezken havalar ısınmaya başladığı zaman, giydiklerinin yakışmayacağını, göbek ve basen bölgelerinin ortaya çıkacağının hesabını daha fazla yaptığı için, ciddi bir diyete girmeyi planlamaktadırlar. Yaz ayları denilince akla deniz sezonu, mayo ve bikini geldiği için bayanlar bu duruma dikkat ederek fazla kilolarından bir an evvel kurtulmaya çalışmaktadırlar.

Spor yaparak kilo verilmesi gerektiğini herkes bilmesine rağmen hep zahmetli bir iş görülerek, bitki çaylarına yönelerek kilo vermeye çalışılır. Öncelikli olarak beslenme alışkanlıklarına dikkat etmekle yola çıkmak gerekir. Kış aylarının rehavetini üzerinizden atarak günlük yürüyüş yaparak, akşam yediklerinize dikkat ederek ve günlük en az 2. 5 litre su içmeye başlayarak önlemler alınabilir. İnka sağlıklı yaşam kürü konusunda gerekli hassasiyeti gösterdiğiniz takdirde kilo vermek çile olmaktan çıkar. Kilo vermeyi amaçlayıp gerekli olan kiloya ulaşıldığı takdirde de bu kiloyu korumaya gerekli özeni göstermelisiniz. Öncelikli olarak sağlıklı olmak sonrasında ise estetik görünümlü bir vücuda sahip olmak önemlidir. Şişmanlamanıza sebep olan gıdaları belirlemeniz ve bu anlamda dikkatli olmanız kilo vermenizi sağlamaktadır.

Aşırı tuz içeren hazır gıdalar, fast food ürünlerden, kızartmalardan ve hamur işlerinden uzak durmak da son derece önemlidir. Kilo kontrolü kişinin de isteğine bağlıdır. Beslenme önerilerine dikkat etmek kilo vermenizde başarı sağlamanızı tetiklemektedir. Kişinin kilosu, yaşı kilo vermesinde önemli bir yere sahiptir. Kişinin gençken metabolizması daha hızlı çalıştığı için daha hızlı kilo verebilmektedir. İlerleyen yaşlarda ise metabolizma yavaşladığı için kilo vermek güçleşeceği için daha yavaşlamaktadır. Bu anlamda yediklerimize dikkat ederek kilo kontrolünü elimizde tutmamız gerekmektedir. Sağlıklı ve dinç bir vücuda sahip olmak için sabah kahvaltına dikkat ederek öğlen ve akşam ise porsiyon azaltarak istediğimiz kiloya kavuşabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sivilce-makyaj-3
Sivilceler Makyajla Nasıl Kapatılır?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
karma-cilt-bakimi-nasil-yapilmali
Karma Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Kapat