İp Atlayarak Kilo Verme, Zayıflama Mümkün mü?

İp Atlayarak Kilo Verme, Zayıflama Mümkün mü?
1 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 6.839 kez okundu.

İp Atlayarak Kilo Verme Nasıl Olur

Çocukluğunuzda eğlence amaçlı yapmış olduğunuz ip atlamak, kilo verdirir mi, zayıflatır mı? İp atlayarak kaç kalori yakılır?

İp atlamak normal bir kilodaysanız dakikada 11 kalori yaktırır. Metabolizmayı hızlandıran aktivite olarak karşımıza çıkan ip atlama ile hareketsiz konumdan sürekli periyodik hareket yaptığınızdan dolayı kan akışınız hızlanacak ve bu durum metabolizmayı hızlandırarak kalori yakma etkinliğini başlatacaktır.

Düzenli diyet programı ile yapılan ip atlama etkinliği ile yaklaşık olarak 2 ya da 3 ayda hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilir ve sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz. İp atlamanın birçok inceliği vardır ve bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde istediğiniz sonuçlara çok daha kısa süreler içerisinde ulaşabilirsiniz.

Örneğin ip atlama hızınızı artırarak dakikada yakmış olduğunuz kalori miktarını 20 ye çıkarabilirsiniz. Bu oldukça başarılı sonuçlara ulaşabileceğiniz ip atlama etkinliğini filmlerde gördüğünüz sporcular sürekli olarak tekrarlamaktadır. Sporcuların kardiyo egzersizi olarak ip atlamayı seçmesinin altında yatan mesaj tam da budur.

Hızlı ve sağlıklı kilo vermek için çoğu kişinin aklına gelmeyen bu yöntem ile fazlalıklarınızdan kısa sürede kurtulabilmeniz mümkün hale gelmiştir. Tabi bu süreç içerisinde almış olduğunuz kalori miktarını olabildiğince kısmalı ve gün içerisinde yaklaşık 10 bardak kadar su tüketmelisiniz. Böylece metabolizmanın olabildiğince hızlanacak ve kalori yakma hızınız da bu doğrultuda artış gösterecektir.

 İp atlama aktivitesinin göze çarpan en önemli avantajı ihtiyacınız olan malzemelerin azlığıdır. Sadece bir ip satın alarak birkaç metrekare alan içerisinde ip atlayabilir ve saatlerce yürüyerek yakacağınız kaloriyi bu küçük alanda dakikalar içerisinde yakabilirsiniz. Uygun bir diyet programı eliğinde yapacak olduğunuz bu ip atlama aktivitesi fazla kilo probleminizi kalıcı olarak çözüme kavuşturacaktır.

İp Atlamak Kaç Kalori Yaktırır?

İp atlamak yazımızın başında da belirttiğimiz gibi orta kiloda olan bir insana dakikada yakşalık 11 civarı kalori yaktırır. Tabi bu miktar beslenmenize, metabolizma hızınıza ve ip atlama hızınıza göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Örneğin 60 kiloda olan bir kişi 10 dakika boyunca belirli tempoda ip atlayarak yaklaşık 100 kalori yakmaktadır.

70 kiloya sahip olan bir kişi 1 dakikada yaklaşık 117 kalori yakarken 80 kiloda bu sayı 133 kaloriye 90 kiloda ise 150 kaloriye kadar çıkmaktadır.  Yani gün içerisinde sabah, öğlen ve akşam olmak üzere 3 seans şeklinde yapacağınız ip atlama aktivitesi olarak gün içerisinde ortalama 351 kalori yakacak bu yaklaşık olarak 2-3 ayda ideal kilonuza kavuşabileceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Doğal Yollarla Gripten Kurtulma
Doğal Yollarla Gripten Kurtulma Yolları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Dogal-Makyaj-Temizleyici-Tarifler
Doğal Makyaj Temizleyici Tarifler

Kapat