Işıltılı Yaz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Işıltılı Yaz Makyajı Nasıl Yapılır ?
19 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.053 kez okundu.

Yaz mevsiminin gelişiyle kıyafetlerde ve aksesuarlarda olduğu gibi makyajda da değişik akımlar ortaya çıkmış bulunmakta. Bu yazın en çok kullanılan makyaj stili ise daha ışıltılı ve parlak uygulamalar. Makyajın her adımında kullanılabilen bu işlemi ise çok dikkatli uygulamak gerekiyor çünkü güzel ve ışıltılı bir görünüm yakalanmak istenirken işin sonunda kötü görünmekte mümkün olabilir.

Işıltılı makyaj yapılmak isteniyorsa ilk ve en önemli adım her zaman olduğu gibi yüzü iyi nemlendirmek. Ama yaz mevsimi olduğu için güneş koruma ürünleri de kullanmak gerekiyor tabi ki. Yalnız belirtmek gerekir ki eğer flashlı makinelerle fotoğraf çekilecekse içinde spf bulunduran ürünler fotoğraflarda bembeyaz çıkmanıza neden olabilir. Nemlendirme aşamasından sonra ise yüze parlaklık ve ışıltı veren makyaj bazları kullanmak hem makyajın kalıcılığını artıracak hem de kullanılan parlak ürünleri alttan destekleyerek daha belirgin bir görünüm kazandıracaktır. Sonrasında ise fondöten aşamasında fondötene uygun bir miktarda katılacak highlihter veya parıltılı her hangi bir ürünle yüze ışıltı katılabilir. Tabi buradaki en önemli nokta bu ürünleri abartmadan kullanmak. Fondötenden sonra elmacık kemiklerinin üst tarafına aydınlatıcı kullanarak verilen bir ışık oyunu daha fresh bir etki katacaktır. Göz makyajında ise daha sedefli ve hafif simli ürünler kullanılarak ışıltı elde edilir. Eğer yeterince ışıltılı bir fara sahip değilseniz hafif parıltılı farınızı fırçanızı ıslatarak uygulayabilirsiniz.

Elmacık kemiklerinizin üzerinde kullandığınız aydınlatıcıyı kaş kemiğinize ve göz pınarlarınıza uygularsanız çok daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Yine koyu bir göz makyajı yapacaksanız göz kapaklarınızın ortadaki en şişkin noktasına da simli bir ürün kullanarak gözlerinize belirginlik verebilirsiniz. Dudak makyajına gelindiğinde mat ve koyu rujların aksine daha canlı renkler ve parlatıcılar tercih edilmelidir. Farlarda olduğu gibi sedefli rujlar da mevcut olduğundan onları kullanmak veya uyguladığınız rujun üzerine şeffaf veya o renklerde bir parlatıcı sürmekte hem ışıltılı bir görünüm katacak hemde dudakların daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Işıltılı makyajın en önemli adımı ise bu anlatılanların hepsini tek bir sefer de değil dengeli uygulamaktan geçer.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ip-atlayarak-zayiflama-kilo-verme-kalori-yakma
İp Atlayarak Kilo Verme, Zayıflama Mümkün mü?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yazlık 2016 Pardesü Modelleri
2016 Pardesü Modelleri

Kapat