Islak Saçlar İçin Saç Modelleri

Islak Saçlar İçin Saç Modelleri
6 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.454 kez okundu.

Islak Saçlar İçin Saç Modelleri
Günün yoğunluğu içinde bazen bayanlar saçlarına şekil vermekte zorlanırlar. Özellikle banyodan sonra çoğu kişinin saçı şekilsiz olur ve acele bir yere gidilmesi durumunda saçı kurutup da şekil vermek baya zaman almaktadır. Aynı zamanda yaz aylarında denizden veya havuzdan çıktıktan sonra da saçlar ıslak olmaktadır böyle durumlarda da saçınıza şekil verebilirsiniz. Her duruma göre saç modelleri olduğu gibi ıslak saçlar için saç modelleri de bulunmaktadır. Bu saç modellerinden bazıları aynı zamanda saçın kuruduktan sonra da şekilli olmasını sağlamaktadır. Sizin için ıslak saçlar ile nasıl saç modelleri yapılabilir, ıslak saçlara şekil vermenin püf noktaları nelerdir hep birlikte göz atalım.

Güzel bir görünüm için
Saçlara kuruyken birçok şekil verilmektedir ancak bazı durumlarda saçın ıslak haline de şekil vermek gerekmektedir. Böyle durumlarda hem pratik olmak istiyorsanız hem de güzel bir görünüm elde etmek istiyorsanız ıslak saçlar için saç modellerini inceleyebilirsiniz. Bu modellere örnek verecek olursak ıslak saçınızı parçalara ayırıp tel tokalar kullanarak küçük topuzlar yapabilirsiniz. Bu topuzlar hem güzel bir görüntü oluşturup hem de saç kuruduğunda dalgalı bir görünüm oluşturmaktadır. Islak saçlar için hoş bir görünüm oluşturan bir diğer yöntem de balıksırtı örgüdür, derli toplu bir görünüm oluşturarak saç kuruyup açıldığında da dalgalı bir görünüm vermektedir. Balıksırtı örgü yapılırken isteğe bağlı olarak saç örgülü bir şekilde topuz da yapılabilir.

Pratik bir çözüm için
Islak saça şekil verilirken acil bir durum karşısında güzellik kadar pratiklik de önemlidir. Böyle durumlarda çok farklı görünümler oluşmasa da saç enseden topuz yapılarak toplanabilir ya da atkuyruğu yapılabilir. Bunlar çoğu bayanın kullandığı hızlı ve klasik çözümlerdir.

Uzun saçlarda ıslak görünüm
Uzun saça sahipseniz ve ıslakken nasıl bir model yapabilirim diye merak ediyorsanız topuz modeli size en uygun saç modeli olacaktır. Saçınızda ayrıca parlaklık veren ürünleri de kullanabilirsiniz bunun için parlaklık veren ürünleri parmak ucunuz ile güzelce saçlarınıza uygulayın. Dalgalı bir saç modeli için de geniş uçlu fırça yardımı ile salarınızı tarayarak ovulaştırabilir siniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Muz Diyeti Listesi
Muz Diyeti Listesi

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Esmer-ve-ucgen-Yuze-Makyaj
Esmer ve Üçgen Yüze Makyaj

Kapat