Kadınlar İçin İlk Gece

Kadınlar İçin İlk Gece
10 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 3.239 kez okundu.

Şahsen konunun anlaşılabilirliği açısından gerdek gecesini çağrıştıran ilk gece deyimi yerine ilk cinsel ilişki deyimini kullanmak daha doğru olacaktır. Zira, bu konuda toplum bilimcilerin gerçekçi istatistikleri bulunmamasına rağmen ülkemizde kadınların belli bir yüzdesi, evlenmeden önceki bir dönemde ilk cinsel deneyimlerini yaşamaktadırlar.

İlk Deneyimin Önemi

Bir kadın için ilk cinsel ilişki deneyimi oldukça önemlidir. Cinsel ilişkiyle ilgili problemler yaşayan çiftlerin tıbbi değerlendirilmelerinde, özellikle kadının uyarılamama, çok geç uyarılma, orgazm olamama, veya çok geç orgazm olma gibi sorunlar yaşadığı durumlarda özgeçmişte sıklıkla travmatik bir ilk cinsel ilişki deneyimi bulunmaktadır. Bu beklenen bir sonuçtur, zira kadın tarafından bakıldığında ilk deneyim, anatomik bir engel olan kızlık zarının aşılma zorunluluğu nedeniyle kanama ve beraberinde çoğu durumda az da olsa ağrının yaşandığı bir durumdur. Netice itibarıyla hazırlıksız, uygun olmayan koşullarda ve özellikle de bu konudaki sorumluluğunu ihmal eden bir erkek ile beraber yaşanan ilk deneyimin kalıcı psikolojik etkiler yaratması imkan dahilindedir.

İlk İlişki Mutlaka Ağrılı Mıdır?

Kızlık zarı kadınların %90’ından fazlasında nispeten ince ve esnek bir mukoza parçası yapısındadır. Kadının kendini tümüyle hazır hissettiği durumlarda ön sevişme etkisiyle bölgede yeterli kayganlık sağlandığında, erkeğin de yumuşak davranması ve zorlayıcı hareketlerden kaçınması şartıyla kadın ilk ilişkisinde ağrı hissetmez veya az bir ağrı hisseder.Çünkü cinsel ilişkiden alınan hazzın ön planda olduğu bir durumda, kızlık zarının delinmesinde yaşanan ağrı çok çok düşük şiddette olacaktır.Cinsel haz ile uyarılan beyniniz, siz kendinizi rahat bıraktıktan sonra tatsız bir his yaşamanıza izin vermeyecektir.

İlk İlişkide Mutlaka Kanama Olur Mu?

İlk cinsel ilişkide kanamanın olmaması, kültürümüzde ve diğer bazı kültürlerde kadının bakire olmadığının bir kanıtı olarak kabul edilmektedir. Bu  büyük bir yanılgıdır. Her kadının anatomik yapısı birbirinden farklıdır ve kızlık zarı bazı kadınlarda o kadar esnektir ki, penis içeriye girdiğinde, ve özellikle de vajina giriş bölgesi yeterince kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmadan kalır. Bu duruma her 100 genç kızdan birinde ve belki daha fazlasında rastlanabilir. Bazı kadınlarda da kızlık zarının üzerinde yer alan damar yapıları çok az olduğundan, zar yırtılmasına rağmen gözle görülebilen bir kanama gerçekleşmeyebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
guzellik-iksiri-zeytinyaginin-sirlari
Güzellik İksiri Zeytinyağının Sırrı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Koşu Bandı İle Zayıflama
Koşu Bandı İle Zayıflama

Kapat