Kadınlara Güzellik Tavsiyeleri

Kadınlara Güzellik Tavsiyeleri
27 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 3.982 kez okundu.

Kadınlara Güzellik Tavsiyeleri

Kadınlarda güzellik konusu tabi ki de görünüşe kapı açmaktır. Ve zaten kadınların kendisini iyi hissetmesi birazda kusursuz bir görünüme temiz bir cilde ve tabiki de hoş bir giyinime bağlıdır. Ve bu sebeple makyaj tamda bir yardımcıdır. Burada yüz ve güzellik kontextin de yüz şekillerine uygun makyaj önerilerine değinmek isterim. Çünkü iyi bir makyajın sırrı yüze uygunlukla yakından alakalıdır.

Makyaj malzemeleri arasında kaybolabilir ve en uygununu seçme konusunda kararsız kalabiliriz bu yüzden yüz tiplerine göre seçmek işimizi kolaylaştırır. işte güzellik için yüz tiplerine göre tavsiyeler.

Eğer yüzünüz ovalse gayet şanslısınız. Zira en makul yüz tipi olarak oval yüz tanımlanıyor. Oval yüzde alın ve çene daha dengelidir ve yanaklar daha geniştir. Ve bu sebeple gölgelendirmeye ihtiyaç yoktur. Mümkün olduğunca allığı elmacık kemiklerine uygulamak daha hoş görüntü bırakır. Oval yüzde makyajda ne daha çok vurgulanmak istiyorsa o merkezde toplanır ve dudak için seçilen renk tüm oval yüzlerde güzel durur ve eğer köşeli yüz ise fondöteni yüzün orta kısmına yoğun, dışa doğru daha hafif uygulanır. Köşeli yüz hatları belirgin olan yüzdür. Yani sert köşeleri belirgindir.

Alın bölgesi koyu renk fondöten ile her iki yana gölgelendirme yaparak daraltılır. Allığı yüz hatlarının daha yumuşak görünüme sahip olması için elmacık kemiklerinden şakaklara doğru uygulanır. Dudaklar ise daha dolgun boyanır. Kaşlarda yuvarlak görünecek şekilde düzeltilir.

Kare yüzlerde ise yani alın ve çene bölgesinin birbirine eşit olan yüzlerdir. Bu tip yüzlerde amaç köşeli bölgelerin sertliğini azaltmak her zaman için daha yuvarlak görünüme ulaşmak olmuştur. Gölgeleme uygulamasının saç diplerinden şakaklara doğru olması daha uygundur. Kare yüzlerde kaşlar gür kalın olarak kullanılabilir.

Uzun yüz tiplerinde ise doğru bir gölgeleme ile yüz daha geniş gösterilebilir. Uzun yüzlerde elmacık kemiğini ve çeneyi ön plana çıkarmak yüzü daha yuvarlak gösterebilir. Sonuç olarak köşe olandan, sert olandan, sivri olandan, keskin hatlatdan daha yumuşak hatlara yuvarlak olana geçiş söz konusudur güzellik konusunda. Makyajları da bu geçiş için kullanmak mümkündür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
egzama-nedir-egzama-tedavisi-nelerdir
Egzama Nedir ve Tedavisi Nelerdir

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kuru Ciltler İçin Nem Maskesi
Kuru Ciltler İçin Nem Maskesi

Kapat