Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
14 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.872 kez okundu.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
Tek saç ektiren erkekler değil tabi ki genetik olarak erkeklerde saç dökülmesi kadınlara oranla fazladır bu yüzden tekrar iyi görünmek ve kel kalmak istemeyen erkekler saç ektirmektedirler. Fakat bazı bayanlarında saç dökülmesi sorunları yaşadığı görülmekte veya seyrek kalan saçlarını daha gür yapmak için saç ektirmektedir. 10 kişinin saç ektirdiğini düşünürsek eğer bunlardan 9’u erkek 1 tanesi bayandır.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır
Saç dökülmesini ikiye ayırabiliriz kadın tipi saç dökülmesi ile erkek tipi saç dökülmesidir. Kadınlarda saç dökülmesine sebep olan en büyük etmelerden bir tanesi hormonal sorunlardır. Büyük oranda demir eksikliği olan kadınlarda daha çok görülmektedir.Yapılan saç ekimi 4 veya 6 saat arasında sürmektedir ve enseden alınan kök saçları lokal olarak anestezi yapılarak saçsız olan bölgelere eklenerek işlem tamamlanmaktadır.

Bayanlarda saç dökülmesi olmayan bölgeler ense ve kulak arkası bölgesi olduğundan saç ekliecek bölge için kökler bu bölgelerden alınmaktadır.Tamamen kendi saçları kullandığı için dilediği gibi kullanabilirler saçlarını , boyatabilir ve tarayabilirler.

Hangi Durumlarda Bayanlarda Saç Ekimi Yapılamamaz
Bayanlarda erkekler gibi saç ekimi yaptırabilirler tabi ki ama en önemli nokta  (%90) allopecia totalis adıyla anılan bir dökülme yaşanması, bu durumda saçlarınız eskisi gibi olmayabilir. Allopecia totalis, Saç dökülmesinin tüm saç bölgelerinizde yaşanması demektir. Bu durumda tüm bölgelerde dökülme olduğu için diğer bölgelerden saç alıp ekmek biraz zor olacaktır. Dökülen saçların yerine daha sağlıklı saçların ekilmesi bu durumda çok zordur.

Kadınlarda Hangi Durumlarda Saç Ekimi Yaptırılabilir?
Erkek tipi saç dökülmesi
Bu tip saç dökülmesi yaşayan bayanlarda saç ense köklerinde fazla dökülmediği için bu bölgelerden alınarak diğer saç dökülen bölgelere saç ekimi yapılabilir.

Belirli bölgelerin dökülmesi
Eğer saçınızın belli bir bölgesine saç dökülmesi meydana gelirse bu durumda bir süre beklemekte fayda var 7-8 ay içerisinde o bölgede tekrar saç çıkmazsa saç ekimi yaptırabilirsiniz.

Çekmeye bağlı saç dökülmesi
Kahkül kısımlarınızda ve kulaklarınızın ön kısmında çekmeye bağlı olarak oluşan saç dökülmesini önlemek için saç ekimi yaptırabilirsiniz.

Kaza ,Yanık ,Kesilme gibi nedenlerde oluşan dökülme
Genellikle kaza yapar ve başınızdan yara alırsanız bu gibi durumlarda çarpılan bölgede kellik oluşabilir. O bölgeye ekim yaptırabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir ?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Karbonhidratları Tamamen Beslenmenizden Çıkartmayın
Karbonhidratları Tamamen Hayatınızdan Çıkartmayın

Kapat