Kadınların Kabusu Selülitlerden Kurtulma

Kadınların Kabusu Selülitlerden Kurtulma
27 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 2.112 kez okundu.

Günümüzde selülitin ne anlama geldiğini bilmeyen bir bayan yok. Neredeyse her bayan bu konudan şikayetçi olsa da günümüzde dahi bu soruna dair işe yarayan faydalı bir tedavi yöntemi bulmak çok zordur. Hele hele hızlı bir çözüm istiyorsanız. Biraz daha gerçekçi olursak eğer selülit tedavisiyle ilgili kesin bir tedavi yoktur ve kullanılan tedavilerin hepsi uzun süreç gerektirir. Selülitlerimden kurtulmak için fazla vaktim yok diyenler için ise selülitleri saklamaya yardımcı olacak birkaç yöntemler mevcuttur.

selülit-engelleme

Cildinizi selülitlerden koruyacak birden fazla yöntem bulunuyor. Ama az evvel de belirttiğim gibi hepsi zaman istiyor. O yüzden tedaviye ne kadar çabuk başlarsanız, o kadar kısa bir sürede istediğiniz cilde sahip olabilirsiniz. Kadınların %80’i selülit problemiyle karşı karşıya kalıyor. Peki bu selüliti nasıl gidereceğiz?

” Selülitlerden nasıl kurtulabilirim? “ sorusuna karşılık olarak en çok verilen cevap egzersizdir. Gerçekten de selülitten kurtuluş yolunda en etki veren yöntemlerden birisidir. Selülitin olmadığı bir cilde sahip olmak istiyorsanız koşu, yürüyüş, bisiklet ve benzeri egzersizleri yapmanız gerekiyor. Çünkü selülitin oluşma sebeplerinden birisi bayanların pek fazla hareket etmemesinden kaynaklanıyor. En ufak işinizde bile hareket halinde olmalısınız. Örneğin, otobüs yolculuğu sırasında oturmak yerine ayakta gidin ki kaslarınız çalışsın. Ya da gideceğiniz yere otobüsle ile değil de yürümeyi veya bisiklet sürmeyi denemelisiniz. Böylelikle kaslarınız daha çok hareket edecek ve selülit oluşmasını engelleyecektir.

selülit-engelleme-2

Anti-selülit adı altında satılan tedavi kremleriyle etkili ve uzun süreçte bir sonuç elde etmeyi istiyorsanız, kremleri düzenli olarak ve vücut fırçalama yöntemleriyle birlikte kullanmanız gerekmektedir. Düzenli ve vücut fırçasıyla birlikte kullanmazsanız yine belli bir sonuç elde edebilirsiniz. Ama ömrü kısa olacaktır. Zaten, günümüzde artık kremler ile fırçalar beraber satılmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan kremleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Piyasada satılan birçok ürün selüliti tedavi etmek yerine cildi tahriş etmekte.

Bronz ten, gerçekte bir selülit tedavisi olmasa da kısa süreli olarak selülitlerinden kurtulmak isteyenler için etkili sonuçlar almanıza yardımcı olabilir. Koyu ten rengi farklı cilt bozukluklarını gizlediği için, açık ten rengine nazaran selülitlerinizde gözle görülür bir değişim oluşturacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Aquabiking Ve Aquacycling İle Zayıflama
Aquabiking Ve Aquacycling İle Zayıflama

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
30 Günde 10 Kilo Verme Diyeti
30 Günde 10 Kilo Verme Diyeti

Kapat