Kahveni İç Maskeni Yap

Kahveni İç Maskeni Yap
26 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 3.731 kez okundu.

Özellikle kadınların en keyif aldığı içeceklerin başında olan Türk kahvesinin faydaları saymakla bitmiyor. Güzel bir yorgunluk kahvesi içtikten sonra, fal bakmakta kadınların çok sık yaptığı eğlence alışkanlıklarından birisi.
Kadın günlerinde, muhabbet ortamlarında veya kafeler de çok sık tüketilen Türk Kahvesinin vücuda faydaları saymakla bitmiyor. Yıllardan beri kültürümüzün içerisinde olan Türk kahvesini, yüze sürmeyi de muhakak ki kadınlar bulmuştur. Zaten vücuda faydası olan bir çok şeyi de bulan, kendilerine bakım yapma konusunda erkeklerden bir değil bin adım önce olan kadınlar doğal yüz maskesi konusunda yüzlerce icada sahip diyebiliriz. Mutfakta yemek yaparken bile az bir malzeme ile bir çok yemek çıkartabilme marifetine sahip kadınların Türk kahvesini keyifle içtikten sonra yüzüne sürebilmesine de şaşırmamalı. Bilimsel olarak hücrelere iyi geldiği tespit edilen ve kanıtlanan kahvenin cilde sürüldüğü zaman hücreleri de yenilediği bilim adamları tarafından açıklanmış. Şimdi marifetleri çok olan kahvenin telvesini nasıl kullanacağınızı anlatalım;

Kahvenizi içtikten sonra dibinde kalan telvesini soğumaya bırakıyorsunuz.İnce bir şekilde yani kum zerreleri gibi olan bu telveyi yüzünüze sürmeden önce çok az zeytin yağı damlatıp , yoğunluğunu seyreltmek adına içerisine katıyorsunuz. Fakat çok atmayın yoksa kıvamı çok cıvık olur.. Vücuda faydası saymakla bitmeyen binlerce yıldır özellikle Ege’de kullanılan zeytin yağının da cilde faydası olduğu için bu iki karışımı bir arada düşünebiliyoruz. Kahvenin telvesine zeytinyağı kattıktan sonra yüzünüze sürüp 15 dakika kadar bekliyorsunuz. Zaten 15 dakika sonunda yüzünüzün gerildiğini hissedeceksiniz. Bu cildinizin beslendiğini ve telvenin etkisi ile toksin maddelerden kurtulduğunun habercisidir. 15 dakika sonunda yüzünüzü yıkayacaksınız… Hepsi bu kadar. Çok basit ve uygulanması mümkün bir formül olan bu yüz maskesi ile yüzünüzün hafiflediğini, temiz ve nemli bir dokuya sahip olduğunu hissedeceksiniz. Bu maskeyi haftada 2 gün uygulayarak kullanabilirsiniz. İçerisine zeytin yağı ilave etmeden de faydasını görebilirsiniz fakat bizim size önerimiz zeytin yağının faydasından mahrum kalmamanızdır.Yapılışı çok basit olan bu maske, aslında sık sık içmeniz gereken kahvenin telvesini ziyan etmemek ve güzelliğinizi kontrol altına alıp,cildinizdeki yıpranmaların üstesinden gelebilmek için harika bir formül.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
göğüs-büyüten-bitkiler
Göğüs Büyüten Bitkiler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kuru Cilt Maskeleri
Kuru Cilt Maskeleri

Kapat