Kahvenin Zayıflamaya Faydaları Ve Zararları

Kahvenin Zayıflamaya Faydaları Ve Zararları
2 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 3.446 kez okundu.

Kahvenin Zayıflamaya Faydaları Ve Zararları

Kahve; coffea cinsinde bir ağacın meyvelerinin içindeki çekirdeğinin kavrulup öğütülmesi sonucu elde edilen su ya da tercihe göre süt ile karışım yapılarak tüketilen bir içecektir. Ayrıca kahve dünyada sudan sonra en fazla tüketilen içecektir. Kahve vücudumuzun su alımına katkıda bulunur. Bu yüzden kahvenin zayıflamaya faydaları ve zararları konu başlığı altında maddelerimiz olacaktır.

           Kahvenin zayıflamaya faydaları ve zararları olarak konuya giriş yapmak istiyorum. Kahve zayıflamaya yardımcı bir içecektir. Kahve az da olsa metabolizmamızı hızlandırır. Ayrıca kahve içtikten sonra dinlenirken harcadığınız enerjinizi daha fazla harcamanıza yardımcı olmaktadır. Kahvenin zayıflamaya olan faydasından ziyade beynimize de faydaları vardır. Kahve beynimize olan kan dolaşım hızını artırır. Kahve kendinizi daha dinç hissetmenizi ve dikkatinizi tam olarak toparlamanızı sağlar.

Kahveyi süt ile karıştırdığınızda, vücudunuza dengeli bir şekilde protein, karbonhidrat ve yağ ile birlikte girince kişiyi uzun süre tok tutabiliyor. Kahve kişinin tatlı yemek isteğini bastırıyor. Bu yüzden sık sık tatlı yiyenlere tavsiye olarak kahve içmelerini önerebilirim.

Kahve, araştırmalara göre şeker hastalığını engelleyebiliyor. Son araştırmalara göre, kahveyi düzenli tükettiğinizde Alzheimer hastalığına yakalanma riskiniz azalıyor. İhtiyar insanlarda hafızların güçlü kalmasında yardımcı bir rol oynuyor.

Kahve beyin damarlarında kasılma yaptığı için migren ataklarını önleyebiliyor. Çok sık kahve tüketenler ise birden kahveyi bırakırlarsa migren atakları geçirebilirler. Kahve bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor. Kahvenin hastalıklara karşı koruyucu bir etkisi olduğu biliniyor. Ancak kahvenin faydaları olduğu kadar zararları da bulunuyor.

Kahvenin zararları olarak ; kalbinizde ritim problemi var ise kahveyi fazla tüketmek çarpıntılara yol açabiliyor. Bir günde 4 fincan ve üzeri tüketildiği takdirde kemik erimesine yol açabiliyor. Kontrolsüz tansiyona sahip olanlarda ise kan basıncını artırabiliyor.Günde 3 fincan ve fazlası tüketildiğinde kısırlık sorunlarına yol açabiliyor. Akşamları tüketildiği takdirde uyku problemlerine yol açabiliyor. Kahveyi fazla tüketenlerde aşırı sinirliliğe ve tahammülsüzlüğe neden olabiliyor.

Kahve vücudumuzdan su attırarak idrar ihtiyacımızı yükseltebiliyor. Hazır kahvelerde kullanılan krema , şeker ve şurup miktarına göre kalori oranı artabiliyor. Bu nedenle şekerli , şuruplu hazır kahve tükettiğinizde çok fazla kalori almış oluyorsunuz ve bu sizi şişmanlatıyor. Kahve şurupsuz , kremasız , şekersiz tüketildiği zaman faydalı olabiliyor. Tadını beğenmeyenlere ise kahveyi süt ile karıştırılıp içmelerini tavsiye ediyorum.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
uzmanlarin-guzellik-sirlari-nelerdir
Uzmanların Güzellik Sırları Nelerdir

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
İngiliz Diyeti
İngiliz Diyeti

Kapat