Kakao Yağının Cilde Faydaları

Kakao Yağının Cilde Faydaları
11 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.939 kez okundu.

Kakao Yağının Cilde Faydaları

Kakao ağacının meyvelerini işlemden geçirdikten sonra elde edilen kakao yağı bir çok hastalık tedavisinde olduğu kadar cilde faydalarının olmasından dolayı bir çok uzman tarafından cilt bakımlarında önerilmektedir. Kakaonun cilt tarafından emilme ve yumuşatıcı özelliği olması sebebi ile çok tercih edilmektedir. Kokusu ile de oldukça beğenilen kakao yağı rahatlatıcı özelliğine sahip. Cildinize önem verip mümkün olduğunca bakım yapmalı ve oluşabilecek siyah noktalar ve kırışıklıklara karşı önlem almalısınız. Bunun için doğal maske tariflerinden faydalanabilirsiniz.

Nemlendirici özelliği sayesinde özellikle epilasyon tedavisi görüyorsanız seanslardan sonra kızarıklık oluşan bölgeye kakao yağı ile tedavi uygulayabilirsiniz. Bunu yapmak için pamuk ve kakao yağı işinizi görecektir. Pamuğa kakao yağını sürün ve kızarıklık oluşan bölgelere pamuk yardımı ile güzelce sürün bir süre kaldıktan sonra durulayabilirsiniz.

Kakao Yağının Cilde FaydalarıKakao yağının bir başka faydalı yönüde çatlaklar üzerinde etkili olması ve çatlak tedavisinde kullanılması. Çatlaklar Hamilelik döneminde ve kilo alıp verirken bayanlarda daha çok görülmektedir. Düzenli olarak kullanıldığında çatlak oluşan bölgeye kakao yağını sürün ve bir süre bu şekilde kalmasını sağlayın daha sonra yıkayabilirsiniz. Bu şekilde vücudunuzda oluşan çatlaklardan çok kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Kakao Yağı Nedir?

Kakao yağı bilmeyenler için kısaca anlatayım diğer yağlar gibi sıvı olduğu aklınıza gelmesin sakın. Kakao yağı katı haldedir ve kullanılacağı zaman eritilerek kullanılmaktadır. Yazın denize veya havuza gittiğinizde bronzlaşmak için diğer güneş kremleri yerine kakao yağını tercih edebilirsiniz. Tamamen doğal olması nedeni ile diğer kimyasal ürünlere oranla daha sağlıklıdır.

Daha sağlıklı ve yumuşak bir cilde sahip olabilmek içinde kakao yağını tercih edebilirsiniz.İçerisinde bulunan E Vitamini sayesinde cildinizi daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlayacaksınız bir çok tedavi ve yüz maskesinde tercih edebilirsiniz. Kakao yağının diğer faydalı yönleri yanık tedavisinde kullanılması, kaşıntı ve yanık oluşan bölgelere uygulandığında kısa sürede olumlu sonuçlar alabilmesi, cilt kırışıklıklarına iyi gelmesi, ciltlerde meydana gelen çatlaklara iyi gelmesi başlıca en iyi faydalarından bir kaçıdır. Sizlerde daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için kakao yağının mucizevi etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Etiketler:

Kakao Yağının Cilde Faydaları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Yasemin diyor ki:

    merhaba en uygun kullanım doğrudan uygulamak diye düşündüğüm için ben katkısız saf halde katı formda doa kozmetikten alıyorum kakao yağını.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Bel bölgesindeki kilolardan kurtulun
Bel Bölgesi Yağlarını Eritmek İçin Etkili Yollar

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Sinirsel Hastalıklar
Sinirsel Hastalıklar

Kapat