Kakaonun Cilde Mucizevi Etkisi

Kakaonun Cilde Mucizevi Etkisi
8 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.287 kez okundu.

kakao-cilt-3

Kozmetik ürünlerinin birçoğunda kullanılan kakao yağının cilde inanılmaz faydaları var. Tek başına düzenli olarak kullanıldığında da fazlasıyla etkili olan bu ürünü, kullandığınız kozmetik ürünlere destek olarak da uygulayabilirsiniz. Çok yönlü faydaya sahip olan kakao yağı, cildi besleyerek kısa vadede daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.
Kadınların en çok rahatsız olduğu konulardan biri olan epilasyon sonrası tahrişe kakao yağı ile çözüm getirebilirsiniz. Tahriş olan bölgeye masaj yaparak uyguladığınızda, o bölgenin yumuşamasını sağlarsınız. Aynı zamanda epilasyon sonrası oluşan kızarıklıklar da yok olur. Tahrişe iyi gelen bu ürün elbette güneş yanıklarına da doğal bir çözümdür. Kış aylarında sık rastlanan bir durum olmasa da yazın güneş yanıklardan kurtulmak için etkili olacaktır.

kakao-cilt-2
Kakao yağı içerisinde bulunan E vitamini sayesinde cildin daha parlak ve canlı bir görünüm kazanmasını sağlar. Ve antioksidan yönünden de zengin olduğu için cildin yaşlanmasını geciktirerek, kırışık oluşumunu azaltır. Bu sayede daha genç bir görünüme sahip olursunuz. Düzenli olarak uyguladığınız takdir de kışın soğuklar yüzünden çatlayan dudaklarınıza da çözüm olur.
Hassas ciltlerin hava değişimlerinden zarar görmemesi için de kakao yağı tavsiye edilir. Nemlendirme özelliği olduğu için cilt üzerinde koruma kalkanı oluşturur. Böylece de cildiniz kuru hava ile direk temas etmeyerek, zarar görmekten kurtulur. Hassas cilt denildiğinde akla gelen hamilelik sürecinde de kakao yağı size en iyi dost olacaktır. Şişip, gerilerek hassas bir hal alan karın bölgenizde çatlak oluşumunu önlemek için düzenli olarak kakao yağı uygulamalısınız. Bu sayede cildiniz nem dengesini sürekli korur vaziyette olacağından çatlamak yerine, kendini onaracaktır.
Kakao yağını kurumaya başlamış olan yaralarınıza da uygulayarak, daha hızlı iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü içerisindeki E vitamini yapıcı bir özelliğe sahiptir. Yaranı kabuk bağlayarak, kuruduğu evrede nem yönünden desteklerseniz, iyileşme sürecinizi hızlandırmış olursunuz.
Bahsettiğimiz tüm bu etkilerin oluşabilmesi için kakao yağını düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Kimyasal kozmetik ürünlerinin aksine, kakao yağı ile uzun vadede tatmin edici bir sonuç alabilirsiniz. Cildinize zarar vermeden onarmak size de cazip gelmiyor mu?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sivilceler için maske
Suna Dumankaya Güzellik Sırları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Doğru Makyaj Nasıl Yapılır7
Doğru makyaj nasıl yapılır

Kapat