Kalıcı Saç Düzleştirme

Kalıcı Saç Düzleştirme
30 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 19.290 kez okundu.

kalici-sac-duzlestirme

Kalıcı Saç Düzleştirme Yöntemleri

 • Saçları kıvırcık olanlar düzleştirmek için uğraşıyor, düz olanlar da dalgalandırmak için, kimse kendi saçından memnun değil ya da değişiklik istiyor. Saçların sürekli düz olması için kalıcı saç düzleştirme yöntemlerini uygulamak gerekiyor. Bu yöntem özellikle Japonlar tarafından kimyasal yollar ile yapılmaktadır. Bu yöntem için Türkiye’deki fiyat 300-500 arası değişmektedir, bu nedenle doğal yollardan kalıcı saç düzleştirme yöntemleri daha yararlı olacaktır.
 • Düz saçlar kolay şekil alır, güzel görünür ve hemen her yaşa hitap edebilmektedir. Birçok dünyaca ünlü güzelde düz saçlar dikkatimizi çeker ve bizler de onlara özenmeye başlarız. Şimdi sizlere evde uygulayabileceğiniz doğal kalıcı saç düzleştirme yöntemlerinden bahsedeceğim, bu sayede paranız cebinizde kalacak ve hem de kendiniz yaptığınız için içiniz rahat olacak.

Evde Kalıcı Saç Düzleştirme

 • Bu yöntemi uygulamak için biraz garip malzemelere ihtiyacımız olacak 🙂 evde kalıcı saç düzleştirme için öncelikle ihtiyacımız olan bir miktar petrol yağlı krem, saç rahatlatıcı, saç bakım ürünü, bakım kremi ve nötralizer olacak.
 • Öncelikle petrol yağlı kremi saç diplerinize iyice sürün, daha sonra üstüne kimyasal saç rahatlatıcıyı süreceksiniz. Önceden sürmüş olduğunuz petrol yağı kremi rahatlatıcının oluşturabileceği yanma ihtimalini ortadan kaldıracaktır.
 • Saç rahatlatıcıyı sürmeden prospektüsü okuyun, uç kısımlardan yukarı kadar saçınızın en ücra köşesine kadar sürün. Prospektüste yazan süre kadar saçımızda beklettikten sonra saçımızı iyice duruluyoruz. Genelden 1-2 saat arası sürebilir.
 • Bu işlemlerden sonra saç bakım ürünü ve nötralizer uygulamasına geçeceğiz. Saç bakım ürünü genelde rahatlatıcı yanında verilir ve bu da saçın ph oranını doğal seviyelerde tutmaya yarar.
 • Saçların hemen kurumaması için almış olduğumuz iyi bir markanın saç bakım kremini de saçlarımıza uyguluyoruz. Bu sayede saçlar nemli, sağlıklı ve gür bir görünüm kazanacak.
 • Evde kalıcı saç düzleştirme görüldüğü kadar kolay değildir, saçın sürekli bakımlı olması için maskeler ve kırıklar için kremler kullanılmalıdır.
 • Japonların yapmış olduğu bu düzleştirmeyi senede 2 defa uygulama gerekiyor, böyle bir işi için de senede 600-1000 TL para harcamak istemezsiniz sanırım.
 • Saç düzleştirme zor bir işlemdir, bu yüzden doğal yollar ile saç düzleştirmeler ya çok kısa sürer ya da hiç mümkün olmaz. Tabi, saçınızın ne derece kıvırcık olduğu da saç düzleştirme için önemlidir.
 • Saç düzleştirme ürünlerinde çok fazla kimyasal vardır, bu yüzden saçlarınız doğallığını kaybederek yıpranmaya başlayabilir. Bu işlemi çok sık yapmayın, hatta sizin için çok da önemli değilse hiç uğraşmayın derim.
 • Daha önce böyle bir uygulama yaptırmadıysanız hemen işleme başlamayın, kafa derinizde sorun var mı baktırın, kimyasal nedeni ile alerjik bir durum ortaya çıkabilir mi diye kontrol ettirin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
odem-atmak-icin-ne-yapmali
Ödem Atmak için Ne Yapmalı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kirpikleri Uzatmanın Yolları
Kirpikleri Uzatmak

Kapat