Kalıcı Ve Akmayan Makyaj Yöntemleri

Kalıcı Ve Akmayan Makyaj Yöntemleri
5 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.905 kez okundu.

Kalıcı Ve Akmayan Makyaj Yöntemleri

Bayanların makyaj konusunda oldukça titiz oldukları her kesim tarafından bilinmektedir. Bayanların güzel görünmeleri için çok çeşitli makyaj türlerini kullanmaktadırlar. Makyajın yüzde kalıcı olması, makyajda en önemli olan husustur. Bu sebeple kalıcı makyajlar tercihler arasında en öncelikli olandır. Kalıcı ve akmayan makyaj yöntemleri ile gün boyunca makyaj tazelemeden istenilen görünüm elde edilebilir. Bu yöntemle sürekli olarak üzerinizde taşımaya gerek duyduğunuz makyaj ürünlerini de artık taşımak zorunda kalmazsınız.

Kalıcı makyajı diğer makyaj türlerinden ayırt eden en büyük özellik ise yapımı esnasında kullanılan boyaların doğal bitki pigmentlerinden yapılmasıdır. Kaliteli boyalardan elde edilen makyaj, uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Akmayan makyajlar ise tamamen kaliteli makyaj ürünlerinden kullanılarak yapılmaktadır. Akmayan makyajın püf noktası da makyajınızı yaptıktan sonra pudra kullanırsanız, akmayan ve bozulmayan bir makyaj elde edebilirsiniz. Kalıcı makyaj, akmayan makyaja göre daha değişiktir. Kalıcı olarak yapıldığından istediğiniz zamanlarda silmeniz mümkün değildir. Kalıcı makyaj iğneler yardımı ile derilerin üst tabakalarına işlenmektedir. Bu sayede istenilen görünüm uzun süre olarak korunmaktadır. Yapılışı esnasında herhangi bir rahatsızlık ve yan etkisi bulunmamaktadır. Bu sebeple sürekli aynı makyajı yapan kişiler kalıcı makyajı tercih etmektedirler. Kalıcı makyajı yapacak olan kişiler ise işinde uzman olması gerekmektedir. Emin ellerde yapılacak makyaj görünümünüze de etki edecektir. İstenmeyen görüntü ile uzun süre birlikte yaşamak zorunda kalmamanız açısından tercihiniz uzman kişilerden yana olmalıdır.

Makyajlar özellikle hava şartlarına göre farklılık göstermektedir. Makyajınızın sürekli olarak bozulmadan durması her şartta gerçekleşmeyebilir. Bu sebeple sürekli olarak tazelemeniz gerekmektedir. Kalıcı makyaj modelinde ise tamamen yüzünüzde kalıcı olarak yapılmaktadır. Mevsimlerin farklılık göstermesi makyajınıza zarar vermemektedir. Kalıcı makyaj ile istediğiniz makyajı uygulayabilir ve uzun süre kalmasını sağlayabilirsiniz.

Kalıcı makyaj yaparken son derece dikkatli olmalısınız örneğin Ruj ya da dudak parlatıcısını istediğiniz gibi dudaklarınızın dışına taşırmadan sürmede zorluk çekiyorsanız eğer, parmak ucunuzu fondotene değdirdikden sonra dudak çizgisinin üzerine doğru yayın.Bu şekilde ağzınızın çevresindeki çizgiler yumuşayacak ve dudaklarınız daha pürüzsüz bir hal alacaktır. Bu uygulama da rujunuzun daha sabit kalmasını sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ev-yapimi-sac-maskesi-tarifleri
Saç Bakım Maskesi Tarifleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kivircik-saclara-bakim-icin-maske-tarifleri
Kıvırcık Saçlara Özel Maske Yapım Tarifleri

Kapat