Kanseri Yenmenin Yolları

Kanseri Yenmenin Yolları
1 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.067 kez okundu.

Kanserle Savaşın

Günümüzün en önemli ve en ciddi hastalıklarından biri olan kanseri yenmenin yolları yazısını sizlere sunmaktayız. Kanser de erken tanı teşhisi çok önemli olup, Hastalığın ne kadar erken farkına varılırsa, kanseri o kadar çabuk atlatmaya yardımcı olacaktır. Kanser başlangıcının en büyük sebebi ise sigaradır. Sadece sigara içmeyerek değil, beslenme ve yiyeceklerimize hatta doğru muayene bile kanserin önüne geçmektedir.

BU BELİRTİLERE DİKKAT EDİN

Kanser belirtileri nelerdir? Kanseri ortaya çıkartan durumlar nelerdir? Hep birlikte göz atalım. Kanserin belirtileri köken aldığı doku ve organlara göre değişmektedir. Bazen bu belirtiler göz ününe alınırken bazen hiç bir belirti olmaksızın kanser tesisi konulabilmektedir.

  • Dışkılama ve idrar alışkanlıklarında değişiklikler.
  • Uzun süren, iyileşmeyen yaralar.
  • Beklenmeyen kanama ve akıntılar.
  • Meme veya başka organlarda elle hissedilen şişlikler.
  • Yutma güçlüğü veya hazımsızlık.
  • Siğil ve benlerde belirgin değişiklik.
  • Uzun süren ses kısıklığı ve öksürük.

Kanseri Yenmenin YollarıBitkisel besinlerin olduğundan fazla tüketilmesi, yağlı hayvansal gıdalardan uzak durarak ve alkol kullanımını daha az tüketerek kanser riskini de azaltmış olacaksınız. Çoğu zaman yaşanılan ağır olaylardan sonra gelen stres ve üzüntülerde kansere götüren yollardan birileridir. Kanser tanısı kişiye konulduktan sonra, kişi de daha çok moral düşüklüğü ve üzüntü fazla olacaktır. Hastalık dönemin de hastanın daha güleç ve üzüntüsüz dönemler geçirmesi de oldukça önemli olup moral yüksekliğinin kanser tedavisinde faydalı olduğunu belirtmek isteriz.

Bizler günlük hayatlarımızı yaşarken yarının ne olacağı ile ilgili herhangi bir fikre sahip değilizdir. Bu sebepten ötürü hayatımızı hatta dakikalarımızı daha kıymetli ve dolu dolu geçirerek bazı hastalıkların kanser de dahil olmak üzere bizlere yanaşmasına izin vermemeliyiz. Kanser hastalığı ne kadar hafif olsa da ileri ki günler de kanser hastası daha dibe batarak kendini kayıp ilan eder. Kanser hastaları için açılan birçok destek grubu mevcut olup, bunlara katılarak yüksek enerji elde etmeniz gerekmeketedir. Artık sizde kanserle savaşın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
bebegin-cocugun-erken-konusmasi-icin-ne-yapilmali
Bebeğin Çocuğun Erken Konuşması için Ne Yapmalı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Lazerli Ve Klasik Liposuction (Liposakşın)
Lazerli Ve Klasik Liposuction (Liposakşın)

Kapat