Kanserin Doğal Tedavisi Tarçın Elması Graviola

Kanserin Doğal Tedavisi Tarçın Elması Graviola
11 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 2.608 kez okundu.

Kanserin Doğal Tedavisi Tarçın Elması Graviola

 Çağımızın hastalığı olan kanser, eski çağlarda dermansız hastalık olarak geçmekteydi. Günümüzde sağlıkta yaşanan gelişmeler, bir parça kanser hastalarına umut olmaya başlamıştır. Kanser tedavisinde, hastanelere başvuru yapıldığında hastaları zorlu bir süreç beklemektedir. Işın tedavisi, kemoterapi uygulamaları gibi. Kemoterapi alan hastalarda, aşırı yorgunluk, bitkinlik sendromu ve estetik açıdan da hastayı rahatsız eden saç dökülmesi gibi sonuçlarla karşılaşılması hastayı etkilemektedir. Alternatif tıp ise, asırlardır kullanılan bitkilerle tedavi anlamında hastalıklara şifa dağıtmaya devam etmektedir. Bu illet olan hastalık da tedavi amaçlı bitkisel yöntemlere başvurulabilmektedir. Kanserin doğal tedavisi tarçın elması graviola diye geçen meyve genellikle tropikal bölgelerde yetişen bir ağacın dikenli bir meyvesidir.

Bu ağaç yaz kış yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Dış kısmı yeşil ve dikenli olan meyvesinin, iç kısmı ise, beyaz ve siyah çekirdeklidir. Tarçın elması olarak adlandırılan bu meyvesin çok güçlü oranda antioksidan içerdiği ve kanser hücrelerini yok ettiği yapılan bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmıştır. Kanser hastalarına uygulanan kemoterapi tedavisinde, sadece kanserli hücreleri yok etmekle kalmayıp sağlıklı olan hücrelere de zarar verdiği bilinmektedir. Tarçın elması graviola ise sadece kanser hücreli alanı hedef alarak, sağlıklı olan hücrelere zarar vermemektedir. kemoterapi alan hastalara uygulanan tedavinin, yaklaşık olarak 10 000 katı bir etki gösterdiği ve hiçbir yan etkisinin de olmadığı yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bu meyvenin içerisinde bulunan sitotoksik etkilerden dolayı kanser hücrelerinde ölümcül etkisi olduğu bilinmektedir. 1970 yılında Amerika’da 20 ayrı laboratuvarda yapılan araştırmalarda kansere karşı olan etkileri şaşırtmıştır. Var olan kanser hücrelerinin etkilerini durdurduğu kanıtlanmıştır.

12 farklı kanser çeşidinde başarılar gösterdiği bilinmektedir. 2011 yılında ise meme kanseriyle mücadelede bu meyvenin ekstraktının bu kanserin genlerine müdahale ederek yok ettiği kanıtlanmıştır. 5 haftalık bir kullanım sonucunda meme kanseri hücrelerinin etkilerini yarı yarıya azalttığı tespit edilmiştir. Kemoterapi uygulanan hastalarda kilo verme, halsizlik, bulantı, bağışıklık sisteminde düşme, ağız içi yaraları ve saç dökülme şikayetleri yaşanırken graviola bitkisinde bu tarz yan etkilere rastlanmamış olması tercih sebebi haline gelmesinde önemli rol oynamıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cekici-gulumseme-icin-dis-estetigi
Çekici Gülümseme için Diş Estetiği

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
canli-gozuken-bir-cilde-kavusmanin-yollari
Canlı Gözüken Bir Cilde Kavuşmanın Yolları

Kapat