Karadut Suyu İçmeniz İçin Sebepler

Karadut Suyu İçmeniz İçin Sebepler
26 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.655 kez okundu.

Karadut meyvesi içerik olarak tam bir vitamin deposudur. Anadolu’ nun bir çok bölgesinde yetişen karadut, yöresel bir lezzet olarak karadut suyu şeklinde de tüketilebiliniyor.İnsan vücuduna faydaları olan karadut meyvesinin içindeki mineral ve vitaminler ile adeta hastalıklara karşı bir kalkan oluşturmanızı sağlıyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren, cilt yenileyici özelliği olan ve vücuttaki toksit maddeleri atmaya yarayan bir içecek olan karadut suyu yıllar boyunca sağlıklı bir vücuda sahip olma adına Anadolu’ da vazgeçilmez bir içecek olmuştur.

Karadut enerji verdiği gibi iştah arttırma özelliğine de sahiptir. Zayıf olanların karadut yiyerek iştahlarının açılmasına ve lezzetli tadı sayesinde de keyifli bir şekilde vücudunun bir çok yerini onarabilmesi için imkan sunmaktadır.

Karadut suyunun ve şuruplarının fayda sağladığı boğaz ağrısı ve diş eti rahatsızlıklarında da olumlu yönde gelişmeler gözlemlenmektedir.

Yaz aylarında karadutu taze olarak tüketme imkanı sağlayabiliyor. Kış aylarında ise yaz ayından stoklanan bu mahsulden şurup elde ederek kullanma imkanı elde ediyor. Fiyat olarak da içeriğinde barındırdığı onlarca vitamin ve mineral olduğu düşünüldüğünde gerçekten çok ucuz bir fiyata sahip karadut suyu ve karadut şurupları , bedenimiz için harika bir besindir.

Bir çok doktorunda desteklediği favori besinlerden olan bu meyve diğer meyvelere göre daha az şeker içeriyor ve bağırsakların hızlı çalışmasına da destek oluyor. Karaciğeri kuvvetlendirmesi ve sindirim sistemini tepeden tırnağa onararak, bağırsak kurtlarının düşmesine yardımcı oluyor.

Sizde bu meyveyi kullanma alışkanlığı edebilirsiniz. Özellikle sindirim ve bağırsak sisteminde sıkıntısı olan kişilerin kullanması büyük oranda olumlu ilerleme göreceğini bilmelidir.

Mucizevi bir meyve olan karadut meyvesi günlük lif ihtiyacınızın % 20 sini karşıladığını gerçeği de göz önünde tutulduğunda tabiatın bizim için ne kadar kıymetli olduğunu da görebiliyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gri Haşema Mayo Modelleri
Haşema Mayo Modelleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
images
Sağlık ve Güzellik İçin Keçi Yoğurdu

Kapat