Karboksiterapi İle Zayıflama

Karboksiterapi İle Zayıflama
15 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.860 kez okundu.

Karboksiterapi İle Zayıflama

Aldığınız kilolardan artık sıkıldıysanız ve artık bu kiloları vermeniz gerektiğini düşünüyorsanız diyet yapmanın yanı sıra sporda yapmalısınız. Çünkü her diyet herkes için aynı sonuçları vermemektedir. Şu diyet şu kadar kilo vermektedir gibi düşüncelere kapılmayın sakın. Deneyebilirsiniz bazı diyetler ile kilo verebilirsiniz fakat bunu kalıcı hale getirebilmek için sporda yapmalısınız. Ve kilo verdikten sonra bu formunuzu korumanız gerekecektir.

Karboksiretapi ile zayıflama, (CO2) Karbondioksit gazının deri altına enjekte edilmesine bağlı olarak bölgesel anlamda dolaşım ve metabolizma hızının artırılması işlemidir. 1930 yılından beri tıbbi işlemlerde kullanılan karbondioksit gazı, günümüzde zayıflama amaçlı olarak ta yoğun bir biçimde kullanılmakta olup, karboksiterapi ile zayıflama yöntemi hızlı, rahat, etkili ve cerrahi olmayan bir yöntemdir.

Karboksiterapi ile Zayıflama yönteminin uygulanması

Uygulama, karbondioksit gazının 0,3 mm lik enjektörler vasıtası ile cilt altı dokusuna enjekte edilmesi ile yapılmaktadır. Enjek de edilen gaz civardaki dokular tarafından absorbe edilir. Bu uygulama neticesinde;

  • Kılcal damarlardaki kan akış hızı artar
  • Lipolitik etki gözlemlenir
  • Üst yüzeye yakın olan dokularda oksijen kullanımında artış gözlemlenmektedir.
  • Cilt altı mikro dolaşımda damar çeperlerinde artış görülür
  • Asitlik bazlık dengesi sağlanır
  • Yeni dokuların oluşması sağlanır

Kaslardaki sertlik miktarının artışı sağlanmaktadır.

Karboksiterapi ile Zayıflama yöntemi; cilt çatlakları, Selülit, lokal yağlanma, derideki çeşitli izlerin tedavisi, cilt ülserlerinin tedavisi, el, yüz, kol, boyun ve dekolte bölgelerinin tedavisi için kullanılmaktadır.

Karboksiterapi ile Zayıflama yöntemi enjeksiyon uygulamasına bağlı olarak kısmen bir ağrıya neden olsa da birkaç saniyelik bir ağrıdan ibarettir. Uygulamanın ardından yaklaşık 15 dakika kadar sonra uygulama bölgesindeki dolaşım hızının artışına paralel olarak bir sıcaklık artışı hissedilmektedir.

Uygulamaya müteakip olarak 6 saat sürecinde suyla temas edecek iş ve uygulamalardan kaçınmak gerekmektedir. Yine ilk bir saatlik zaman diliminde bölgeye gelecek mekanik darbelerden korunmak gerekmektedir.

Karboksiterapi ile Zayıflama yöntemi ortalama 15 seans civarında uygulanmakta olan bir yöntem olup, 5. Seansın sonundan itibaren vücuttaki düzelmeler somut olarak görülmeye başlayacaktır.

Yöntem; hamilelere, emzikli bayanlara, diyabet hastalarına, hemofili hastalarına, kalp ve yüksek tansiyon hastalarına, kanser hastalarına, kangren hastalarına ve şiddetli renal yetmezliği olan hastalara uygulanamamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gozalti-morluklarina-ne-iyi-gelir
Gözaltı Morluklarına Ne İyi Gelir ?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kepekten-kurtulmanin-yollari
Kepekten Kurtulmanın Yolları

Kapat