Karın-Göbek İnceltme için Yapılacak Hareketler

Karın-Göbek İnceltme için Yapılacak Hareketler
16 Mart 2015 tarihinde eklendi, 4.182 kez okundu.

En Etkili Karın İnceltici Hareketler

 • Vücut bütünlüğü bozan ve karın bölgenizi oldukça şişkin gösteren karın yağlarından kurtulmak artık mümkün! Düzenli egzersiz ve kardiyo hareketleri ile karın bölgelerinizde biriken yağlardan tamamıyla kurtulabilecek, daha zarif ve estetik bir görüntüye kavuşarak hayat enerjinizi ve öz güveninizi artıra bileceksiniz.
 • Karın bölgenizde var olan yağları eritmek için gerekli olan koşul gün içerisinde almış olduğunuz kalorinin yakmış olduğunuz kaloriden yaklaşık 500 kalori kadar daha az olmasıdır. Böylece kalori yakımınızı arttırarak var olan yağlı bölgelerin incelmesini sağlayabilir ve aynı zamanda fazla kilolarınızdan da kurtulabilirsiniz.
 • Yağlardan kurtulmanın en etkili yollarından biri sağlıklı bir diyet programı eşliğinde yapılan kardiyo egzersizleridir. Uzman diyetisyen hekiminizden ya da kendi ağız tadınıza uygun olarak kendinizin hazırlayacağı diyet programı eşliğinde karın incelten hareketler yaparak vücudunuzun görünümünü istediğiniz seviyeye çekebilirsiniz. Bildiğiniz gibi karın bölgesinde bulunan yağlar kolay kolay erimemektedir.
 • Vücuttaki en inatçı yağ tabakaları burada bulunduğundan dolayı diyet programınızın yanında kesinlikle kardiyo egzersizleri yapmanız gerekmektedir. Kardiyo egzersizlerinizi düzenli yaptığınız takdirde çok kısa süreler içerisinde vücudunuzda gözle görülür bir erime görebileceksiniz. En basit kardiyo egzersizlerinden biri olarak karşımıza çıkan koşmak, hiçbir şekilde para harcamanızı gerektirmeyen bir aktivitedir.
 • Herhangi bir spor salonuna yazılıp dört duvarlarla kaplı sıkıcı bir ortam ile sizleri kısıtlamıyoruz. Doğada ya da deniz kenarında güzel bir atmosferde yapacak olduğunuz koşma etkinliği bu bölgelerdeki yağ kütlelerinin yakılmasını önemli ölçüde arttıracak ve karın bölgenizi inceltecektir. Karın bölgenizde var olan fazla kilolarınızı verdikten sonra bu bölgelerinizin şekillenmesini sağlayan birçok egzersiz ile devam edebilirsiniz.
 • Karın kaslarınızın ortaya çıkmasını sağlayan bir takım egzersizler ile bu bölgeleri şekillendirebilmenizin en önemli koşulu fazla kilolarınızdan biran evvel kurtulmaktır. Yapmış olduğunuz diyette hangi ayda olursanız olun karın bölgelerinizde ve bel bölgelerinizde biriken yağların kolay kolay erimediğini kısa süreler içerisinde bizzat fark edeceksiniz. Bu durum sakın sizleri hayal kırıklığına uğratmasın.
 • Yapmış olduğunuz egzersizlerin hiçbiri boşa gitmedi. Bir işin temeli ne kadar sağlam olursa devamı da o kadar verimli ve güzel olur mantığı ile karın bölgelerinizdeki yağları yakmanın ön koşulu olan kardiyo gibi egzersizleri yaptıktan sonra belli bir süreç içerisinde bu yağların yavaş yavaş yok olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz.
 • Karın bölgesindeki yağlar bölgesel olduğu için genel olarak bir erime süreci başlayacak ve değişimi izleyebileceksiniz. Bu bölgedeki yağların inatçı olduğundan bahsetmiştik. Bu sebeple karın yağlarınızın erimesi için orta ya da yavaş tempolu yürüyüşler yeterli olmayacaktır. Düzenli ve koşu gibi kardiyo etkinlikleri yağlardan kurtulmanız için en önemli etkendir.
 • Karın incelten egzersizler nabız sayınızın artmasıyla doğru orantılıdır diyebiliriz. Nabız sayınızın belli bir yükseklikte en az yarım saat boyunca tutulabilmesi gerekmektedir. Çünkü vücudunuzdaki kalori yakımı ancak bu şekilde verimli bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu egzersizler arasında koşmak, zorlu aerobik hareketler ve yüzmek yer almaktadır.
 • Vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulduğunuz zaman vücudunuz beklediğiniz düzeyde şekil almamış olabilir. Bu noktada vücudunuza istediğiniz gibi şekil verebilmenizi sağlayan pilates ve bölgesel kas egzersizlerini çalışmaya başlayabilir ve hayalini kurduğunuz görüntüye ulaşabilirsiniz. Yoga seanslarına katılmanız da vücudunuzun istediğiniz şekli alması açısından oldukça önemli ve etkili bir yere sahiptir.

Karın İnceltici Hareketler

 • Bel ağrısı çekenler ya da belinde fıtık gibi herhangi bir hastalığı olanlar göbek eriten egzersizler yapacaksa bu egzersizleri yapmaya başlamadan önce doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Çünkü karın bölgenizde var olan yağları eritmek için düzenli olarak yapacak olduğunuz egzersizler genelde bel bölgenize yük bindireceği için bu bölgelerde zaman içerisinde oluşan baskı özellikle gece vakitlerinde çok ağrı çekmenize neden olabilmektedir.
 • Karın yağlarınızı eritmekten daha önemli olan sağlık sorunlarını yaşamak istemiyorsanız ve bu gibi olumsuzluklar ile genel enerjinizi ve motivasyonunuzu düşürmek istemiyorsanız ilk etapta çok da zorlayıcı olmayan hareketleri tercih edebilirsiniz. Zorlayıcı olmayan hareketleri yaparak süreç içerisinde vücudunuz ve kaslarınız bu hareketlere alışacak olup yavaşça orta düzey ve zorlayıcı hareketlere geçtiğinizde vücudunuz bu duruma uyum sağlayarak sizlerin zor duruma düşmenize engel olacaktır. Karın kasları ve bu bölgelerin incelmesi için yapacağınız egzersizleri sağlıklı bir diyet programı ile desteklemenizi tavsiye ediyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
doğal-tadlandırıcılar
Doğal Tatlandırıcılar

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kilo-aldim-nasil-zayiflarim
Kilo Aldım Nasıl Zayıflarım Diyenlerden misiniz

Kapat