Kaş Alma Teknikleri Nelerdir

Kaş Alma Teknikleri Nelerdir
21 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 3.690 kez okundu.

Kaş Alma Yöntemleri Nelerdir

  1. Kaşlar zamanla düzensiz şekilde uzar ve kötü bir görünüme neden olur. Bu nedenle belirli aralıklarla kaş alma teknikleri uygulamak gerekiyor. Özellik bazı kişilerin kaş yapısı düzensiz olduğu için kaş alma ayrı bir önem arz eder. Evde kaş alma için uygun ve ince uçlu cımbız kullanmanız gerekir, kaş alma konusunda zorlanıyorsanız güzellik merkezlerinden destek alabilirsiniz.
  2. Kaş alma konusunda çok zorlanıyorsanız kolonya kullanın, kaş dipleriniz yumuşar ve cımbızı kullanırken acı çekmezsiniz. Bir diğer teknik ise kaşları gerdirerek almaktır, hareketi aşağı doğru yaparsanız kaşlarınızı daha rahat düzeltebilirsiniz. Kaşları düz olan bayanlar alma işleminden sonra başka bir şey yapmalarına gerek kalmaz ama sivri ve şekilsiz kaşlara sahip olanların kaş alma işleminden sonra şekillendirme de yapmak gerekir.
  3. Kaş alma tekniklerinde dikkat edilmesi gereken en büyük husus kaşlar alındıktan sonra kalan ince kılların alınmaması gerekir. Bu tüyler alındıktan sonra kaşlara istediğiniz gibi şekil veremeyebilirsiniz.
  4. Kaş şekillendirme konusunda bilginiz yoksa önce güzellik uzmanında ya da kuaförden bilgi alabilirsiniz. Kuaförler genelde kaşların çevresine şekil çizerek alırlar ve bu sayede daha düz kaşa sahip olabilirsiniz. İlk seferinde bu kaş biçimlendirme işleminin nasıl yapıldığını öğrenerek daha sonra kendiniz evde aynısını uygulayabilirsiniz.
  5. Benim kaşlarım seyrek ve gürleşmesini istiyorum diyorsanız bitkisel yağlar ile kaşlarınızın çıkmasını sağlayabilirsiniz. Kaşlarınız seyrekse şekil vermekte zorlanırsınız, kaş alma işlemini abartırsanız da kaşlarınızın belirginliği azalır. Kaşlarınız ne kadar sık ve uzunsa istediğiniz şekli verebilirsiniz.
  6. Kaş alma tekniklerinden sonra kızarma gibi sorunlar ortaya çıkıyorsa ince pudra ile geçici olarak kızarıklıkları kapatabilirsiniz.
  7. Kaşları seyrek olan kadınlar kalınlaştırmak için sarımsak ve zeytinyağı karışımı sayesinde sık kaşlara sahip olabilirler. Sarımsak ve zeytin yağını karıştırarak pamuğu bandırın ve her gün düzenli olarak kaşlarınıza sürün ve bir süre sonra kaşların gürleştiğini fark edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Uyku Problemi Ve Çözümü
Uyku Problemi Ve Çözümü

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
zayiflamanin-kolay-yollari-nelerdir
Zayıflamanın Kolay Yolları Nelerdir

Kapat