Kaş Çıkarma ve Kalınlaştırma Yolları

Kaş Çıkarma ve Kalınlaştırma Yolları
29 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 69.214 kez okundu.

Kaş Çıkarma ve Kalınlaştırma Yöntemleri

 • Kaş, bir bayanın sinirli, neşeli, çekici veya itici görünmesini etkileyecek bir unsur olduğundan kaş modelleri bayanlar için hayati önem taşır. Bazı bayanların kaşları az olabilir, bu durumda kaşlara şekil veremezler ve istediği havayı yakalayamazlar. Kaşları çok az olanlar için kaş çıkarma yolları ve kaşları seyrek olanlar için kalınlaştırma yolları ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Kaş Kalınlaştırma Yolları

 1. Kaş kalınlaştırma yolları arasında en etkili basit yöntem sarımsak ve zeytinyağıdır. Sarımsağı tek başına da kaşlarınıza düzenli olarak sürerek zamanla kaşlarınızın kalınlaşmasını sağlayabilirsiniz. “Ben bunun kokusunu hiç sevmedim” diyen bayanlar da sarımsak ve zeytinyağını karıştırıp pamuğa sürerek kaşlarına düzenli olarak sürebilirler. Sarımsak yağında koku olmadığı için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu uygulamaya yatmadan hemen önce yaparsanız daha etkili olacaktır.
 2. Kaş çıkarma yolları arasındaki basit yöntemden birisi de fındıktır. Fındık içini çıkarıp ateşte ısıttıktan sonra kaşlara sürebilirsiniz, ben bu yöntemi pek sevmiyorum, bunun için fındık yağı kullanmak daha akıllıca olacaktır. Her gece uyumadan önce fındık yağını kaşlara sürün ve zamanla çoğaldığını görün.
 3. Düzenli olarak yağ içeren nemlendiricilerden kullanıyorsanız bunu da kaşınıza sürerek kaşlarınızın gürleşmesini sağlayabilirsiniz.
 4. Eğer doğal görünmek istiyorsanız kaş kontörü uygulaması yapmayın. Kaşlarınız hiç çıkmıyorsa bu yöntemi o zaman uygulayabilirsiniz. Tariflerde yağlardan bahsettik ama her bitkisel yağ kaş çıkarmaz, aksine bazıları dökücü etki gösterebilir, bu yüzden bilmediğiniz yağları kullanmayın.
 5. “Ben sadece dışarı çıkarken kaşlarımı kalınlaştırmak istiyorum” diyen bayanlar için de makyaj ile kaş kalınlaştırma en etkili yollar arasında yer alır. Kaş kalınlaştırma işlemini kahverengi tonlarda kalem ile yapmanız gerekir, siyah yaptığınız takdirde doğallıktan uzaklaşırsınız.
 • Bu bahsettiğimiz kaş kalınlaştırma, çıkarma yolları sizleri memnun etmediyse güzellik merkezlerinde kaş boyama yöntemleri uygulanmaktadır. Bu yöntemler geçici olsa da uzun bir süre doğal görünen kaş şekline sahip olabilirsiniz.
 • Kaşlarınız çok gür iken birden dökülme görüldüyse bu ağır bir hastalığın başlangıcı olabilir,  bu yüzden kısa zamanda bir uzmana başvurarak kaş dökülmesinin nedenlerini araştırmalısınız.

Etiketler:

Kaş Çıkarma ve Kalınlaştırma Yolları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Esra D. diyor ki:

  Ben iki çar e buldum kaç ve kirpikte işe yarıyor, biri likid keratin sürüyorum ıkınısı de likid keratin yağı …. eskıden hınt yağı kullanırdım ama bunlar daha ıyı.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kilo Kontrolünde Yapılan Hatalar
Kilo Kontrolünde Yapılan Hatalar

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
spastik-kolon-nedir
Spastik Kolon Nedir ?

Kapat