Kaş Çıkarma Ve Kalınlaştırma

Kaş Çıkarma Ve Kalınlaştırma
17 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.528 kez okundu.

Kaş Çıkarma Ve Kalınlaştırma Yolları

Kaşlar, alın bölgesi ile gözler arasında bir set görevi gören tüylerin bütünüdür. Yaratılış sebebi olarak, alın bölgesinden akan ter ve su damlalarının göze girmesini engellemek olarak bilinmektedir. O bölgedeki hafif şişkinlik olması da bundandır.

Bayanların estetik anlamda en çok önem verdiği kaşların yapısı genetiktir. Kimilerinde kalın, kimilerinde ince olabilmektedir. Yüz ifadesini tamamıyla değiştirebilen kaşların şeklinde değişiklik yapabilmek mümkündür.

90’lı yıllarda özellikle ince kaş tercih edilirken, son yıllarda kalın kaşlar moda olmuştur. Her insanın kaş yapısı kalın olamadığı için, kalınlaştırma yolları denenmeye başlanmıştır.

 Kaş çıkarma ve kalınlaştırma yolları arasında ilk sırayı kaş kalemleriyle boyama almaktadır. İstenilen bölgelere çizim yaparak, görünümü değiştirilmektedir. Çizim olduğu belirgin olduğundan ve bulunduğumuz bu dönemde doğal kaşların tercih edilmesi nedeniyle, çok fazla başvurulan bir yöntem değildir.

Kıl köklerini besleyici kozmetik kremlerin piyasada yer almasıyla, bu yöntem de çok denenmiştir. Kremler kaşların seyrek olduğu ya da boş olduğu bölgelere sürülmektedir. Uzun zaman alsa da etkili olduğu görülmüştür.  Kıl köklerini besleyici olarak bilinen jiletle kaş kesme yöntemi denenmemesi gereken bir yoldur. Çünkü kaşın yeniden çıktığında, yönü istenmeyen şekilde olabilir.

Son zamanlarda ortaya çıkan yöntem ise en etkili kaş kalınlaştırma yöntemi olmaktadır. Kaş çıkmayan bölgede yeni kılların oluşumu söz konusu değil ise, kaş kontörü uygulaması denilen kalıcı makyajdır.2 ya da 3 yıl kalıcılığı olan makyajın özellikle kıl tekniği olan yönteminin tercih edilmesi doğal bir görünüm kalmaktadır.

Kaşları incelterek şeklini değiştirmek bir cımbız ya da iple en kolay yol iken, kalınlaştırmak ya da yeniden kıl çıkmasını sağlamak oldukça güçtür. Doğal görünüm sağlayan yöntemler tercih edilmelidir.

Kaşlarınızın daha kalın ve gür olmasını istiyorsanız günlük yaşantınızda da dikkatli olmalısınız. Bunun için yapmanız gereken bazı noktalar şu şekilde.

1- Günde 8 bardak su içmeye çalışmalısınız.

2- Tükettiğiniz sebzelerin bol lif içeren sebzeler olmasına dikkat etmelisiniz.

3- Kaşlarınızı alırken kesinlikle sıcak ağda ya da cımbız kullanmamalısınız.

4- A, C, B3 ve E vitamininlerini düzenli olarak almalısınız.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
genital-bölge-3
Genital Bölge Kararmasına Son!

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
El ve Ayak Bakımı İncelikleri
El ve Ayak Bakımı İncelikleri

Kapat