Kaş Kaldırma Operasyonu

Kaş Kaldırma Operasyonu
26 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.476 kez okundu.

Kaş Kaldırma için Operasyon Yöntemleri

 • Yaşımız ilerledikçe vücudumuz yer çekimine yenik düşer ve cildimizde sarkmalar meydana gelir. Cilt sarkması, boyun sarkması, kol ve bacak sarkması derken kaşlarımızda gün geçtikçe aşağı iner. Bu yüzden estetiğe ihtiyaç duyarız ve kaş kaldırma operasyonu yaptırırız. Yalnız bu estetiği yaptırırken mutlaka cilt tipimizin iyi belirlenmesi gerekiyor. kaş kaldırma için farklı yöntemler var, botoks ve endoskopik ile yapılan operasyonlardan cilt tipine uygun olan seçilmezse estetik bir facia ile sonuçlanabilir. Çünkü kaş kaldırma estetiklerinin çeşitleri vardır, kimi bayanın kaşları fazladır, kiminin koyu ya da çok açık renktir, kaş arasında mesafe çoktur ya da çizgiler çok derindir. Kaşların tipi, cilt tipi ve yaş da hesaba katılarak kişiye uygun tedavi yöntemi seçilmelidir.
 • Botoks şu sıralar çok revaşta, özellikle 30 yaş üstü bayanlarda çok etkili bir yoldur, 55 yaş ve üstü bayanlarda ise eski germe yöntemleri ve endoskopik yöntem daha iyi sonuçlar vermektedir.
 • Ameliyat deyince içimizi bir korku sarıyor, bu yüzden genelde estetik için bu durumu göze alamayan kişiler oluyor. Operasyonu göze alamayanlar botoks ile kaş kaldırma ameliyat yöntemini seçiyor. Kaş bölümüne sıvı enjekte edilerek 6 ay süre ile estetik sağlanıyor. Bu süre zarfından sonra etkisi gideceği için tekrar yaptırmak gerekebiliyor.
 • Diğer yöntem ise estetik cerrahileri tarafından en çok tercih edilen endoskopik yöntemi ile kaş kaldırma ameliyatıdır. Kişinin kaşında küçük bir çizik ile kesik atılır ve istenilen düzeyde yukarı kaldırılır, hatta estetiği yaptıran kişinin isteğine göre farklı şekillerde uygulanabilmektedir. İşin içinde ameliyat olunca bayanlar çekiniyor ama enfeksiyon ihtimali düşüktür, olsa dahi gerekli ilaçlar ile kolay şekilde sorunlar gideriliyor.
 • Bazı bayanların cilt ve kaş yapısından dolayı kaş kaldırma estetiği bittikten sonra dikişler tam tutmayıp kaş aşağı doğru inebiliyor, böyle bir olaydan sonra tekrar dikiş yapılarak durumun düzeltilmesi gerekiyor.
 • Kaş kaldırma operasyonu ardından belirli bir süre bölgesel olarak kaş bölgesini hissedemeyebilirsiniz, bu durum en geç 8-10 günlük bir durumdur, bazen o kadar bile sürmez.
 • Kaş kaldırma estetiği operasyonu için genel anestezi yerine loka anestezi yeterli oluyor, 1 saatlik bu basit operasyondan sonra 2 gün dinlenmek yeterli oluyor.
 • Operasyon sonrası şişlik, morluk gibi durumlar meydana gelebiliyor fakat bunlar da kısa bir sürede geçiyor.
 • Kaş kaldırma estetiğinden sonra başın öne eğimesin şarkısını dinleyerek sürekli kafamızı dik tutuyoruz, 2 gün boyunca ameliyatlı bölgeye ara ara buz uygulamakta fayda sağlayacaktır.
 • Bazen bayanlar kaş kaldırılan bölgeye bir vida falan takıldığını düşünülüyor ama bu yanlış, metal dikişler yapılıyor ve bu dikişler de 1 hafta içinde çıkarılıyor.
 • Kaş kaldırma ameliyatı sonrası ciddi değişikliği fark ediyorsunuz fakat 3 ay sonra istediğiniz şekil daha iyi oturuyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır5
Gözleri büyük gösteren makyaj nasıl yapılır

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
uzum3
Kara Üzüm Şifası

Kapat