Kaş Kalemi Nasıl Seçilir ?

Kaş Kalemi Nasıl Seçilir ?
18 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.448 kez okundu.

Kaşlarınızdan memnun değil misiniz ? İnce veya seyrek kaşlara mı sahipsiniz ? Size uygun kaş kalemi kullanarak tüm bu şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz. Peki ya nasıl ? Tek yapılması gereken şey; doğru kaş kalemi seçip, kaşınıza uygun ve doğru uygulamada bulunmaktır.

Kaş kalemleri kaşa uygun olarak daha sert ve daha daha dayanıklı olacak şekilde tasarlandığı için herhangi bir göz kalemi yerine kaş boya kalemi kullanmamız gerekir. Kaş kaleminizin bir ucu fırça şeklinde diğer ucu da tarak şeklinde olmalıdır. Kaşlara şekil verilmesi için – tıpkı saçlarımızda olduğu gibi – önce taranmalıdır. Tarandıktan sonra derinizin rengini tam olarak görebilirsiniz. Bu kısımlara ufak dokunuşlarla kaleminizi sürebilirsiniz. Eğer kaşlarınızın tek renk ve daha koyu olmasını istiyorsanız kaşlarınızın tamamını boyayabilirsiniz. Güzel bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız kaşlarınızı boyarken şeklini pek değiştirmemeye gayret etmelisiniz. Gün sonunda makyaj dağıldığında oluşturduğunuz şeklin bir boyadan ibaret olduğunun anlaşılması neredeyse kaçınılmaz sonu oluşturuyor.

  • Kaş kalemi seçilirken dikkat etmemiz gereken en önemli şey renk seçimidir. Bu seçimi ten renginize veya saçınızın rengine göre yapmalısınız. Aksi halde güzelleşelim darken ortaya çok kötü görüntüler çıkabilir.
  • Seçim yaparken içinde yeşillik barındıran tonlara yönelmemiz gerekir. Kızıllık barındıran tonları tercih edersek doğallıktan uzak bir görüntü elde etmiş oluruz.
  • Esmer bayanlar kaşlarını açık renk kalemle açmamalıdırlar. Bu görüntü makyajınızın kötü görünmesine sebep olabilir. Aynı tonları seçmeye özen göstermeli, en fazla bir veya iki ton açığı kullanılmalıdır.
  • Kaş rengi açık renk olan bayanlar ise siyah gibi renklere asla yönelmemelidirler. Sarı tende siyah bir kaş yüzünüzü kötü bir değişime uğratır. Tüm kaşlarda olduğu gibi en fazla bir ton açık veya bir ton koyu renk tercih edilmelidir.
  •  Kaş aralarında seyreklik bulunan bayanlar tarakla tarayıp, seyrek kısımları boyamalıdırlar.
  • Son olarak kaş kaleminizde en önemli ve bulunması gereken özelliği dayanıklılığıdır. Alırken renk seçimi yanında bunu da göz önünde bulundurup kaliteli markalara yönelmenizi tavsiye ederiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
doğa-alerji-tedavisi
Alerji için Doğal Tedavi Yöntemleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Cilt Kuruluğu
Cilt kuruluğu olanlar nasıl bir nemlendirici kullanmalı?

Kapat