Kepekten Kurtulmanın Yolları

Kepekten Kurtulmanın Yolları
19 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.860 kez okundu.

Kepekli Saçlar için Çözüm Önerileri

  •    Her gün düzenli olarak cilde ve saçımıza bakım yapıyoruz. O kadar emek harcadıktan sonra bir bakıyoruz ki saçımızda beyaz şeyler var, işte bütün iştiham ve karizma yerlerde sürünmeye başlıyor. Biz de karizmanız yerlerde sürünmesin, her gören dönüp bir daha baksın diye kepekten kurtulmanın yolları hakkında sizlere bilgi vereceğim.
  •    Kepekler için ilk tavsiyemiz düzenli beslenmek olacak. Vücudumuz her vitamine ayrı bir ihtiyaç duyar, kepek için de A vitamini, B ve C vitamini mutlaka almamız gerekiyor. Bu vitaminler sayesinde hücreler yenileniyor, dolaşım sistemi kusursuz çalışıyor ve kepek oluşumuna neden olan zayıf hücrelere karşı da bağışıklık kazandırmış oluyoruz. Bu besinler yeşil sebze ve meyvelerde rahatlıkla bulabiliriz.
  •    Cildimizi, saçımızı ve vücudumuzu temizlediğimiz her ürünü sterilize etmek gerekiyor. Eğer bu ürünleri hiç temizlemeden kullanırsanız yaptığınız bakımın hiçbir önemi kalmaz. Kullandığımız tarak ve benzeri ürünleri mutlaka sabun ile yıkamak gerekiyor. Hatta ayda 2 defa taraklarımızı sirkeli sıcak suyun içinde bekletirsek bütün mikroplardan arındırmış oluruz.
  •    Vücudumuzda bazı hücreler ölür ve bu nedenle kepek oluşur, çinko minerali ise bu hücreleri yeniler ve bu sayede kepekten kurtuluruz. Şampuan alırken mutlaka çinko içerikli ürünleri tercih etmeye özen göstermeliyiz.
  •    İmkânınız varsa özel bir terapi yaptırın. Mikrodermabrazyon tedavisi sayesinde, saç derimizde yer alan cansız deriler alınır ve hücreler yenilere kepek oluşumları rahatlıkla engellenebilir.
  •    Kepekten kurtulmanın yolları arasında en önemlisi hangi türden kepekle karşılaştığımızı bilmemiz gerektiğidir. Birinci tür, kafanızda kaşıntı yapar, kuru ve ince bir yapısı vardır. Bu kepeğin ortaya çıkmasında temel sebep yıkanmayan taraklardır. Ayrıca, beslenme alışkanlıklarına dikkat etmemek ve aşırı stresli ortamlarda bulunmak da kepeğe yol açar. Bu tür için otc içerikli krem ve şampuanları tercih etmek gerekiyor.
  •    Bir diğer tür ise yağlı kafa derilerinde bulunur. Ciltteki fazla yağ nedenli kafamızda deriler kabuklaşır ve kepek oluşur, bu tür farklı hastalıkları da beraberinde getirebileceği için mutlaka bir doktora görünmek gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Cildi Yağlı Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler
Cildi Yağlı Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
A Vitamini bulunan besinler nelerdir hangi hangi besinlerde A vitamini var
A Vitamini İçeren Besinler Nelerdir?

Kapat