Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır?

Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır?
30 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.843 kez okundu.

Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz tüm diyetleri unutun,şimdi size anlatacağım diyetle saatlerce spor yapmaktan aç kalmaktan kurtulacaksınız. Bu beslenme tarzı 1924 yılında bir diyet olarak değil kanser ve epilepsi hastalıklarının tedavisinde kullanılmıştır. Daha sonraları bunun vücuttaki yağları yaktığı görülmüş ve bir diyet olarak uygulanmaya başlanmıştır. Öncelikli olarak şunu belirtmek isterim, çıkış yeri bilime dayanan karışık bir o kadar da zengin bir diyet tipidir.

            Ketojenik diyet nasıl yapılır? Kısaca çok vaktinizi almadan kafa karışıklığına sebep olmadan şöyle bahsedeyim. Sadece bu diyet için değil tüm diyetlere başlamadan önce doktor kontrolünden geçip profesyonel yardım alarak sürekli gözetim altında olmalısınız çünkü birine yarayan diyet yöntemi size faydalı olmayabilir sonuçta her bünye bir değildir. Ketojenik diyete başlamak için ilk yapacağınız şey vücudunuzdaki protein yağ karbonhidrat değerini hesaplamak olacaktır. Vücudumuzun günlük kalorisini hesapladıktan sonra  miktarını yüzdelik dilimler olarak protein yağ karbonhidrata dağıtmamız yeterli. Alışverişte aldığımız ürünlerin üzerindeki besin değerlerini okumayı alışkanlık haline getirelim çünkü bu aldığımız ürünün karbonhidrat değerinin toplam göstergesidir. Vücudumuzdaki yağların karbonhidratlar yerine sindirilmeye başlandığında yağ yakarız.İlk başlarda bünyemiz alışık olmadığından 20 veya 30 gram karbonhidrat almamız daha uygundur.

      Ketojenik diyet için uygun ve uygun olmayan besinlerden bi kaç örnek vereyim uygun olmayanlar; meyveler, havuç, soğan, patates, antep fıstığı,  yoğurt, un ve hamur işi, baklagiller vs. uygun olanlar; peynir, süt, kuruyemiş çeşitleri, sağlıklı yağlar, yeşil yapraklı sebzeler, et ,balık, tavuk, çok fazla işlenmemiş sucuk, pastırma, meyvelerden çok az miktarda çilek ve böğürtlenden tüketebilirsiniz sıcak içeceklerden de kahve çay çeşitleri yağlardan en başta zeytinyağı, tereyağı, kanola yağı vs. birde ek olarak her diyette olduğu gibi günde en az 3 litre su için sütlü kahve yerine kremalı kahve kullanın harfi harfine uygulamanız gereken bir diyet en ufak bir çıkışta bütün çabanız boşa gider. Yapmanız gereken ilk 3 gün zor geçecek bu süreçte dayanmanız sonrasında vücut alışıyor. Son olarak diyetinize destek amaçlı düzenli olarak egzersiz yapın. Her zaman sağlıklı ve mutlu bir hayat geçirmeniz dileği ile Esenle Kalın…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kolay-eyeliner-nasil-surulur
Kolay Eyeliner Çekme Önerileri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
4 Şifalı Yöntemle Mide Bulantısı Nasıl Geçer
4 Şifalı Yöntemle Mide Bulantısı Nasıl Geçer

Kapat