Kil Maskesi Nasıl Yapılmalıdır

Kil Maskesi Nasıl Yapılmalıdır
7 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.175 kez okundu.

Kil Maskesi Nasıl Yapılır

  •   Cildimiz dış etkenlerden dolayı sürekli olumsuz olarak etkilenmektedir. Şehrin kirli ve tozlu havası nedeni ile gözeneklerimiz kapanıyor ve bu da cildimizin tahriş olmasına neden oluyor. Hayatımızın büyük çoğunluğu kapalı mekanlarda geçiyor, bu mekanlarda yetersiz oksijen nedeni ile cildimiz yıpranıyor. Dışarı çıkıp oksijen almak istiyoruz ama bu seferde fabrikalarda yayılan dumanlar, ateşlerden gelen isler bunların hepsi cildimizi mahvediyor. Bu tür olumsuzluklardan kurtulmak için güzellik maskeleri kullanmalıyız, bu maskeler doğal ve bitkisel güzellik maskeleri olarak bilinmektedir.
  •    Bu kadar olumsuzlukla başa çıkabilmenin en iyi yöntemlerinden biri de kil maskesidir. Kil maskesi, cildimizin içerisindeki pisliklerin temizlenmesine, gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra cildin ihtiyaç duyduğu vitaminleri de bu kil maskesi sayesinde alması ile cildimizin yıpranması azalır ve bizlere daha genç bir görünüm kazandırabilir.
  •    Birçok kişinin cildi hassas olduğu için bu tür maskelere alerjik reaksiyon gösterebilir, kil maskesinin en iyi yanı da birçok kişide de alerjik duruma neden olmamasıdır.
  •    Peki, Kil maskesi nasıl yapılmalıdır? Birçok kil maskesi türü bulunsa da bu yazımızda şimdilik bir tanesinden bahsedeceğim. öncelikle 100-150 milim sıcak suyun içerisine 3 çorba kaşığı kili dökün, bunun üzerine de bir çay bardağı limon, bir çay bardağı da zeytinyağı dökerek iyice karıştırın. Karışım hazır olduktan sonra cildinize masaj yapar gibi yavaş bir şekilde sürünüz. Yalnız, bu karışımı kesinlikle gözünüze yakın yerlere ve dudağınıza sürmeyiniz. Yapmış olduğunuz kil maskesi yaklaşık 20-25 dakika içerisinde kurumaya başlayacaktır. Kil maskesi kuruduktan 5 dakika sonra yüzünüzü iyice yıkayınız ve kurulayınız.
  •    Kil maskesini haftada 1-2 kere fırsatınız oldukça yapmaya çalışınız, zamanla cildinizin canlandığını fark edeceksiniz, bir sonraki yazımızda kil maskeleri hakkında daha ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağız, güzel kalmak istiyorsanız bizi takip etmeye devam edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
secrets of hair care
Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Bakım Maskeleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Doğru Makyaj Nasıl Yapılır7
Doğru makyaj nasıl yapılır

Kapat