Kilo Aldım Nasıl Zayıflarım Diyenlerden misiniz

Kilo Aldım Nasıl Zayıflarım Diyenlerden misiniz
3 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 3.826 kez okundu.

Kilo Aldım Nasıl Zayıflarım Diyenler Altın Öneriler

  • Bayanların en büyük derdi kilo aldım, şimdi ben bunlardan nasıl kurtulacağım sorusudur.
  1. Kilo aldıktan sonra zayıflamak için yapılan büyük yanlışlardan biri öğünleri azaltmaktır. 3-4 öğün yemek yemeyeyim, 1-2 öğün ile idare edersem zayıflarım düşüncesi çok yanlıştır. Aç kaldığınızda kan şekeriniz düşer ve aralarda kalorisi yüksek gıdalar tüketmeye başlarsınız. Tükettiğiniz gıdanın boyutları küçük olabilir ama yağ birikimine neden olduğu için kolay şekilde kilo alırsınız.
  2. Kilo aldıktan sonra zayıflamak için diğer yöntem psikolojidir. Kendinize sürekli çok kilo aldım, kötü görünüyorum, zayıflayamam diyerek üzülmeyin. İnsan strese girdikçe bir şeyler yiyerek o anları unutmak ister ve bu da sizin daha çok kilo almanıza neden olur.
  3. Kilo aldıktan sonra eski kıyafetleriniz üzerinize uymuyor diye hemen giysi almaya koşmayın. Bu, kilo aldığınız durumu kabullenip sürekli hale getirmeye zemin hazırlar. Dolabınızda mutlaka 1-2 beden büyük kıyafetler bulunsun bir süre onlarla idare edin ve kısa zamanda kalorili ve sağlıksız yiyeceklerden uzaklaşarak eski formunuzu yakalamaya çalışın.
  4. Kilo alanların en büyük hatalarından biri sürekli tartıya çıkmaktır. Bugün çok az yedim acaba kaç gram vermişim diyerek bunu takıntı haline getirmeyin. Günün belirli saatlerinde yediğiniz, içtiğiniz şeyler sürekli kilonuzun değişim göstermesine neden olur. Bir akşam tartılırsınız 60 kilo çıkarsınız, sabah 59 çıkabilirsiniz, gün içerisinde böyle değişiklikler olur. Sabah saatlerinde, her zaman tartıldığını kıyafetler ile haftada 1 defa tartılırsanız yaptığınız diyet ve egzersizin ne kadar faydalı olduğunu daha net şekilde anlayabilirsiniz.
  5. Hayat boyu egzersiz ve spor yapmamış biri iseniz hızlı kilo vermek için abartı egzersizlerden kaçınmalısınız. Kendinizi fazla zorlamak sizi fiziki olarak kötü etkileyebileceği gibi bilinçsiz spor nedeni ile aşırı yemek yeme ihtiyacına da kapılabilirsiniz.
  6. Nasıl zayıflarım sorusunun en güzel cevaplarından biri de yavaş ve az kilo vermekle olur. İnternette sürekli şok diyet listeleri inceleyerek ayda 8-10 kilo vermeye çalışırsınız. Bu diyetler sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyebilir. Doktor kontrolü dışında ağır diyetler uygulanmamalıdır. Ayda 3-4 kilo vererek sağlıklı ve uzun süreli kilo verebilirsiniz. Ne kadar hızlı kilo verirseniz o kadar hızlı da kilo alırsınız.
  7. Kilo almanın nedenlerinden biri de ara öğünlerde çok fazla yemektir. Acıktığımızda gözümüz bir şey görmez ve ne varsa yemek isteriz. Bunun yerine açlık hissettiğinizde bir meyve, diyet bisküvi gibi hafif bir şeyler yiyerek bu durumu atlatmaya çalışmalısınız.
  8. Eğer bir yerlerde bir diyet listesi gördüyseniz ve içerisinde haz etmediğiniz besinler varsa o diyeti uygulamayın. Bir şeyleri zorla yemeğe çalışmak sizi mutsuz eder ve ilerleyen zamanlarda sevdiğiniz yemekleri daha çok yiyerek kilo alabilirsiniz.
  9. Kendinize bir plan ve hedef koyun, ben haftada 1 kilo vereceğim diyerek buna uygun hareket edin. Günlük düzenli olarak yürüyüş yapın ve bol miktarda su tüketin. İlk hafta tartıya çıktığınız kilo verdiğinizi görünce kendinize güveniniz gelir ve bu sizi daha istekli hale getirir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Çabuk Kilo Vermenin Yolları
Çabuk Kilo Vermenin Yolları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sacin-saglikli-uzamasi-icin-dogal-maske-onerileri
Saçların Sağlıklı Uzaması İçin Doğal Öneriler

Kapat