Kilo Aldıran Besinler

Kilo Aldıran Besinler
14 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.578 kez okundu.

kilo-aldıran-gıdalar-2

Aşırı zayıflık sebebi ile bazı sağlık problemleri yaşayan insanlar için kilo almanın da önemi oldukça büyüktür. Her diyette olduğu gibi kilo almak isteyen kişilerin uygulayacağı diyetlerde de öncelikle bir hekime başvurması ve kontrol altında diyetin uygulanması gereklidir. Tabi ki diyetlerde başarılı olmak için verilen programlara karşı sadakatli olmak çok önemlidir.

Kilo almada yardımcı olan başlıca besinleri sıralamak gerekirse ilk sırada yağlar olacaktır. Fakat bu yağların ham maddesine göre ayrıştırılması gerekmektedir. Hayvansal yağlar; balık, et ve süt tarafından elde edilmiş olan yağlardır. Bu yağların içerik olarak yüksek kolesterol bulundurması, tüketiminde dikkat edilmesine sebebiyet vermektedir. Bitkisel yağlar; hayvansal yağlardan sonra yüksek bir kaloriye sahip olan mısır özü, palmiye, ayçiçeği yağı ve zeytinyağı gibi bitkisel yağlardır. Bitkisel yağları uygulamış olduğunuz diyette zamana yayarak tüketmeye özen göstermelisiniz. Fıstık ezmesi ise; az tüketildiği zaman çok fazla kalori alımı gerçekleştireceğiniz bir besindir. Domates, peynir ve yumurta üçlüsünde ise kilo almak isteyenlerin menülerinde olmazsa olmaz besinler arasında yer almaktadır. Bu üç besini mutlaka günde birkaç kez tüketmeniz gerekir. Çerezler ve kuruyemişler ise; içerisinde bulundurmuş olduğu zengin bitkisel yağlar, protein ve vitaminler sayesinde mükemmel bir kilo yapıcı özelliğe sahip atıştırmalıklardandır. Kuruyemişlerin sindirilmesi sonucunda yüksek miktarda bir kalori alımı açığa çıkmaktadır. Gün içerisinde ve öğün aralarında kuruyemiş tüketebilirsiniz. Kuru üzüm, tam buğday ekmeği, ceviz, kuru kaysı, patates ve pirinç gibi besinleri de kilo almak için tüketebilirsiniz. Her diyette olduğu gibi kilo alma diyetinde de almış olduğunuz ve verdiğiniz kalorileri hesaplamanız ve not etmeniz gerekmektedir. Almış olduğunuz kalori, harcamış olduğunuz kaloriden mutlaka 500 kalori daha fazla olmalıdır. Hazır gıdalarda insanların kilo almasına yardımcı olan besinler arasında yer almaktadır.

kilo-aldıran-gıdalar-3

Fakat hazır gıdaların üretiminde kullanılmış olan malzemelerin kalitesinden emin olamamak ve sağlığa uygun olmadığı düşüncesi ile bu tür riskleri almaya gerek kalmadan, uzak durulması gereken besinler arasında yer almaktadır. Doğal besinleri tüketerek sağlıklı bir şekilde kilo alabilir ve iyi bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
İftar İçin Sağlık İpuçları
İftar İçin Sağlık İpuçları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
et-beni-neden-cikar-tedavisi-nedir
Et Beni Neden Çıkar Tedavisi Nedir

Kapat