Kilo Kontrolünde Yapılan Hatalar

Kilo Kontrolünde Yapılan Hatalar
20 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 1.648 kez okundu.

Kilo Kontrolünde Yapılan Hatalar

Kilo vermek için bir çok uygulama yaparız ve bu uygulamaları yaparken bir çok hataya düşebilirsiniz.Bunların en başında ileriye dönük plan yapmak gelmektedir. Örneğin bir yemeğe gideceğiniz de sabah hiç bir şey yememeniz, veya dışarıda bir şey yemem düşüncesi ile tıka basa midenizi doldurmanız gibi ileriye dönük hatalı kararlar yüzünden daha çok kilo alabilirsiniz.  Sizler için bu yazımızda kilo kontrolün de yapılan hatalara değineceğiz ve nasıl davranmanız konusunda sizlere önerilerde bulunacağız.

Akşam yemeğe davetliyim düşüncesiyle sabah kahvaltısı veya öğle yemeğini atlamak/azaltmak:

Akşam bir yere davetliyim düşüncesi ile sabahları ve öğleleri bir şey yememek hata olacağından davetli olduğunuz günde sabah ve öğlenleri güzelce yemeğinizi yiyin bu sayede akşam gittiğinizde abartı yemek yememiş olursunuz doyduğunuzda yemediğiniz yemekleri bırakın.

Ödem olduğunu düşünen kişilerin ödem söktürücü kürler yapmak veya ilaçlar kullanmak: Vücudunuzda eğer ödem meydana geldiyse bunu kür ve ilaçlar kullanarak önlemeye çalışmak yerine buna sebep olan unsurları azaltmaya çalışın. Bu sayede daha sağlıklı bir yöntem uygulamış olursunuz.

Çok kilo verme umudu ile yapılan sporu aşırıya kaçırmak  ve çok fazla enerji harcamak: Gün içerisinde çok fazla hareket halindeyseniz bunu bir de spor yaparak desteklediğiniz de vücudunuz dahada bitkin düşecek ve enerji kaydedecektir. Spor yapmak sindirim sisteminizi çalıştırır ve yediğiniz yemeklerin sindirilmesini daha kolay bir hale getirir.Yapacağınız sporu enerji harcamak için değil  daha enerjik olmak için yapmalısınız.

Daha çok kilo vermek uğruna sabah kahvaltısında ve öğle yemeğinde daha az yemek: Az yemek ile kilo vermek arasında ufak da olsa bir bağlantı olsa da az yediğiniz için gün içerisinde daha çok acıkacaksınız. Daha az yediğiniz için akşamları yatmadan önce çok aç kalacağınız için bünyeniz güçsüz kalır ve gün içerisinde daha halsiz olabilirsiniz.

Daha çabuk kilo vermek için , yeşil kahve çekirdeği, alkali su gibi gıdalar tüketmek: Doğadaki bütün canlılar aynı havayı solumakta ve aynı sulardan gıdalardan beslenmektedir. Siz doğada ki suların yerine kilo verdiren su gibi ürünleri tüketmek yapılan hatalardan bir tanesidir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Gece Yemek Yemekten Nasıl Kurtulurum
Gece Yemek Yemekten Nasıl Kurtulurum?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
adriana-lima-diyeti-nedir-nasil-yapilir
Adriana Lima Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

Kapat