Kilo Verirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kilo Verirken Dikkat Etmeniz Gerekenler
9 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.686 kez okundu.

Kilo Verirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çevremizde bulunan insanların en çok rahatsızlık duyduğu kilolar ve kilo verme. Fazla kilolarında şikâyetçi olanlar ve özellikle bayanların en çok dert yandığı bu konu dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur.
Kilo vermek deyip geçmeyin, her işte olduğu gibi kilo vermede de bazı altın kurallar bulunmaktadır. Öncelikli olarak ideal kilonuzun ne kadar olması gerektiğini uzmanlardan öğrenmelisiniz. Herhangi bir rahatsızlığınız olmadığı belirlendiği zaman, uzmanlardan aldığınız çeşitli diyetlerden birini büyük bir kararlılıkla uygulamanız gerekmektedir. Kilo verirken dikkat etmeniz gerekenler hakkında detaylı bilgi sahibi olmalısınız. Dikkat etmeniz gereken konulardan bazıları; piyasa da kilo vermek adına satılan ilaçlara itimat edilmemesidir.

İlaçlara dayalı bir kilo verme yönteminde ilerleyen dönemlerde sağlığınız açısından sıkıntılı günler yaşayabilirsiniz. Diğer bir konuda hızlı kilo verme mantığı ile uygulamanız gereken diyetlerin dışına çıkarak vücudumuza zorlamak. Hiçbir faydasını göremeyeceğimiz aşırı diyetlerden de sağlığımız etkilenebilir. Bu sebeple uzmanlardan aldığınız diyetlere uymalısınız. Size tavsiye edilen diyetlerin yanı sıra egzersiz hareketleri ve sporları da aksatmadan yapmanız gerekmektedir.

Kilo vermek sabır ve irade meselesidir. Ne kadar kararlı olursanız o kadar başarılı olursunuz. Arkadaş, eş, dost gibi dışardan tavsiyelerini alacağınız diyet yöntemleri ile uzmanlardan aldığınız diyetleri birbirine karıştırmayınız. Hangi diyeti yaparsanız yapın, başarılı olamadım diye düşünmeyin. Sağlığınızdan önemli hiçbir şey yoktur. Sağlıklı olarak kilo vermek yerine farklı uygulamaları tercih etmeyin.

Tercih ettiğiniz sebze ve salata bol su ve spor destekli olarak yapılması gerekmektedir.

Sağlıklı insanlar her gün büyük tuvaletine çıkması gerekir nasıl ki her gün alarmınız aynı saate çalmaktadır.İşte bu şekilde sizde her gün tuvaletinize çıkmalısınız. İnsanların büyük bir kısmı %80 dilimlik kısmı sabah kalktıklarında ilk iş ihtiyaçlarını karşılar.  Fiziksel olarak etkinlikleriniz artmalıdır. Bunun için spor veya egzersiz yapabilirsiniz. Özellikle akşamları yemekten sonra yapacağınız yürüyüş bile katkı sağlayacaktır. Tartı ihtiyaç duyulduğunda evinizde lazım olacağından her eve mutlaka bir adet kilo tartısı bulunmalıdır.

Sizlerde kilo verirken tüm bunlara dikkat edin. Sağlıklı ve mutlu bir gün geçirmeniz dileği ile…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yuz-sarkmasini-onlemek-icin-maskeler
Yüz Sarkmasını Önlemek için Maskeler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kilo Kontrolünde Yapılan Hatalar
Kilo Kontrolünde Yapılan Hatalar

Kapat