Kilo Vermenin Kolay Yolu

Kilo Vermenin Kolay Yolu
21 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.501 kez okundu.

Kilo-Vermenin-Kolay-Yolu

Güneş Işığı ile Kilo Vermek

  •   Sabah erken saatlerde kalkarak hepimiz işe ya da okula koşturuyoruz. Yapılan araştırmalara göre sabahleyin çok kısa bir süre olsa da güneşin altında durmak metabolizmayı hızlandırıyor. Araştırmada 30 a yakın yaşlarda 50 kişinin günlük yemek alışkanlıkları, diğer aktiviteleri gözlemlenmiş. Bu gözlem sonucunda ne kadar çok yemiş olurlarsa olsunlar sabah güneş ışığı altında duran kişilerin vücut kitle indeks oranı diğer katılımcılara oranlar ciddi derecede düşük çıkmıştır.
  •    Kimimiz ne alaka ya diye düşünüyor olabilirsiniz. Tabi ki mantıklı bir açıklaması var, sabah güneş ışığına çıktığınızda vücudunuzun saatini ayarlamış oluyorsunuz, yani düzenli bir uyku programı oluşturmuş oluyorsunuz. Düzenli uyuyan kişilerin diğer kişilere oranla metabolizmalarının daha düzenli olduğu tespit edilmiştir.
  •    Sabahleyin güneş ışığı ısı olarak daha az etkili olsa da içerdiği mavi ışınlar açısından daha etkilidir, mavi ışık sayesinde vücudunuzun 1 günlük ritmi daha düzenli şekilde ayarlanmış olur.
  •    Yani sabah 7-8 gibi uyandığınızda 20-25 dakika güneş ışığında kalmak metabolizmanızın hızlanması ve kilo vermeniz için muhteşem bir etki yapıyor.
  •   Sabahın o saatinde kim kalkacak da 20 dakika bekleyecek diye düşünüyorsanız, sabahları hafif bir yürüyüşe çıkın, köpeğiniz varsa gezdirin ya da sabah kahve içmeyi seviyorsanız güneş ışığında şekersiz bir fincan kahvenin tadını çıkarın.
  •    Tabi, güneşe çıkmanın eminiz ki etkisi vardır ama yeme alışkanlıklarına da dikkat etmemiz gerekiyor. Ben her gün nasıl olsa güneşe çıkıyorum ne bulursam yiyeyim dersek, kilo vereceğimize normal kilomuzun kat ve kat üstüne çıkabiliriz. Kilo vermede bir takım şeyler beraber yapılmalıdır, öncelikle yemeği azaltırsınız az kalorili besinler tüketirsiniz, bir süre kilo verirsiniz ve sonra kilo vermeniz yavaşlar. Yavaşlama esnasında üstüne bir de spor eklersiniz, bir miktar daha kilo verirsiniz, daha sonra kola gibi asitli ve çok şekerli sıvıları da azaltarak bütün fazla kilolarınızdan kurtulup iyi bir form yakalayabilirsiniz. Kilo vermek için mucizevi tok tutan yiyecekler yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
guzellik
Siğillere Ne İyi Gelir ?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gripten korunma diyeti
Gripten Korunma Diyeti

Kapat