Kırışıklıklar İçin Etkili Yağlar

Kırışıklıklar İçin Etkili Yağlar
8 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 2.908 kez okundu.

Kırışıklıklar İçin Etkili Yağlar

Yaşınız ilerledikçe cildiniz eski görünümünü kaybeder, esnekliği azalır ve cildinizdeki hücrelerin yenilenmesinin yavaşlaması ile cildinizin belirli bölgelerinde kalıcı çizgiler oluşmaya başlar. Sağlıklı beslenerek ve bol bol su içerek cildinizde oluşabilecek kırışıkların oluşumunu yavaşlatabilirsiniz. Fakat bunlar yeterli gelmez ve bunların dışında cildinize iyi gelecek kırışıklar için etkili yağlar olarak bilinen yağlar ile cildinizde kırışan bölgelere bakım yaparak çizgilerin daha da derinleşmesini önleyebilir ve yeni kırışıklıkların oluşmasını geciktirebilirsiniz.

Kırışıklığa iyi gelen yağların başında zeytinyağını sayabiliriz. Zeytinyağı, cildinizdeki hücreleri yenileyerek nemlendirir ve bu sayede cildinizin dış etkenlerden korunmasına yardımcı olur. Zeytinyağı içeriği gereği A ve E vitaminleri bakımından zengin olmasından dolayı cildinizin hücre yapısını korur ve yaşlanmayı geciktirir.

Zeytin yağından sonra hindistan cevizi yağını da kırışıklığa iyi gelen yağlar arasında sayabiliriz. Bazı kremler doğal hindistan cevizi yağı içermesinden dolayı kırışıklarınızın oluşumunu geciktirebilir. Hindistan cevizi içeren kremlerin yanı sıra doğrudan hindistan cevizi yağı uygulanan ciltlerde kırışık oluşumunda diğer ciltlere göre geriden gelirler. Hindistan cevizi yağı E vitamini içermektedir ve antioksidan etkisi göstermektedir. Aynı zamanda hindistan cevizi yağı kullanarak cildinizin nem dengesini de korumuş olursunuz.

Cildinizi nemlendirerek ve güneşten koruyarak havuç tohumu yağı da cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Havuç yağı kullanarak Kan dolaşımınızı hızlandırabilir bu sayede de hücrelerinize taşınan oksijen miktarınızı da arttırabilirsiniz. Havuç tohumu yağı karotenoid içerdiğinden etkili antioksidanlardan dır ve cildinizi yaşlanmanın etkilerine karşı güçlendirir.

Eski Mısır’dan günümüze kadar cilt bakımında kullanılan Hint yağı cildiniz tarafından hızla emilerek iyi bir nemlendirici görevi görmekte ve yeni kırışıklıkların oluşmasını önlemede yardımcı olmaktadır.

Bütün bu yağları temiz ve kuru bir cilde uygulamalısınız. Uygulama şekliniz ise 1-2 damla yağı parmak uçlarınızla masaj yaparak kırışıklıkların bulunduğu bölgelere yedirmek şeklinde olmalıdır. Cildinizin uyguladığınız yağı emmesi ortalama 10 dakika sürmektedir. Cildinizin yağı iyice emdiğinden emin olduktan sonra makyajınızı yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kahvaltının Önemi
Kahvaltının Önemi

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Diyet Çayı
Ünlülerin Tercih Ettiği Zayıflama Çayları

Kapat