Kırışıklıklara İyi Gelen Bitkisel, Doğal Yağlar

Kırışıklıklara İyi Gelen Bitkisel, Doğal Yağlar
5 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 3.084 kez okundu.

Kırışıklıklara Ne İyi Gelir?

 

Cildimiz yaşımızla orantılı olarak deforme olur. İlk olarak cildimizde gözlemlediğimiz ufak kırışıklıklar zamanla derinleşerek çizgilere dönüşür. Bu noktada erken önlem almak oldukça faydalıdır. Cildimizde oluşacak olan kırışıklıkların sebepleri şunlardır.

  • Cildimiz yaşımız ilerledikçe esnekliği yitirir
  • Cildi yenileyen hücrelerin oluşum süreci yavaşlar, bu hücreler cildimizi onaramaz duruma gelir
  • En basitinden gülerken yüzümüzün aldığı mimik hareketleri zamanla kırışıklık oluşan yerlerin başlangıcı olur
  • Sağlıklı beslenmemek ve yeterli sıvıyı tüketmemek
  • Cilt temizliğine özen göstermeyerek cilt bakımını aksatmak

Cildimizde yaşlılığın verdiği kırışıklığı önlemek ya da en aza indirmek için düzenli beslenerek yeteri miktarda sıvı tüketmeliyiz. Aynı zamanda kırışıklıklara iyi gelen doğal yağlarla bakım yapmalıyız. Belki yaş gereği tam olarak önlemek mümkün olmasa da oluşum sürecini yavaşlatarak gözle görülür etkiyi büyük ölçüde hafifletebilmek mümkündür.

 

Kırışıklık İçin Doğal Yağlar

kirisikliklar-icin-bitkisel-yaglar

Cildinize gereken bakımı yapabilmek için kullanacağınız doğal yağları sizler için derledik. Bu yağlar yeterli nem koşulunu sağlayarak cilt hücrelerinizin yenilenmesine neden olur. Kırışıklık ve çizgilere karşı savaşıyorsanız antioksidan özelliğiyle bilinen A, C ve E vitaminleri işinizi fazlasıyla görecektir. Beslenmenizi düzenli bir çizgiye oturttuktan sonra günde içeceğiniz 8 bardak su cildinize muazzam bir nemlendirme etkisini miras bırakacaktır. Aynı zamanda doğal yağlar ile yapacağınız cilt kürleri sayesinde cildinizin yeniden doğmasını sağlayabilirsiniz.

 

Zeytinyağı

Zeytinyağı doğanın bir mucizesi olarak hayatımızın her noktasında yer alıyor.kirisikliga-zeytingagi Yemeklerimizde kullandığımızda vücut sağlığımıza katkı sağladığı gibi saç bakımı ve cilt bakımında da etkin rol oynuyor. Zeytinyağı ile kırışıklıklara ne iyi gelir sorusunun cevabını bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Yenilenme hızı yavaşlamış cilt hücrelerinizi harekete geçirerek nem dengesini koruyan bir bakım uygulayabilirsiniz. Kırışıklık ve yüz çizgilerinin oluşumunu yavaşlatarak yaşlılığı cilt bazında geciktirir.

 

Havuç Tohumu Yağı

 

havuc-tohumu-yagiÇok fazla duyulmamış olan Havuç tohumu yağı karotenoid bakımından son derece zengindir. Oldukça işlevsel bir antioksidan olan karotenoid sayesinde güneşten gelen zararlı ışınların cilde vereceği zararı önler. Cildi besleyerek oluşacak kırışıkların etkilerini en aza indirir. Sıkılaştırıcı özelliği sayesinde yaşlılığa dair hiçbir kanıt bırakmaz. Kırışıklıklar için tavsiye edilen yağlar arasında yer alır.

 

Hint Yağı

 

hint-bitkisel-yagiHint yağının geçmişi eski Mısıra dayanmaktadır. Günümüze kadar cilt ve saç bakımı için doğal çözüm olarak kullanılmıştır. En önemli özelliği cilt tarafından en hızlı emilen yağ olmasıdır. Bu sebeple üretilen cilt kremlerinin neredeyse tümünde rastlamak mümkündür. Cildi kolayca nemlendirir ve hücreleri harekete geçirerek kırışıklığa etkili çözüm sunar.

 

Hindistan Cevizi Yağı

 

hindistan-cevizi-yagiHindistan cevizi yağı tamamen doğal E vitamini etkisi sayesinde cilt dokularını tamamen yeniler. Aynı zamanda cildi nemlendirme konusunda aktif rol oynar. Kırışıklıklara karşı çözüm üreterek yaşlılığa karşı kullanılabilecek en etkili doğal yağlar arasındadır. %100 doğal olan Hindistan cevizi yağı kremleriyle de aynı etkiyi yakalamak mümkün.

 

Doğal Yağlar Nasıl Hazırlanır? Nasıl Uygulanır?

 

Doğal yağları kullanırken cildinizin temiz olması en önemli faktördür. Yağları kullanmadan önce yüzünüzü temizleyici losyonla ya da sabunla güzelce yıkamalısınız. Ardından temiz bir havluyla yavaşça kuruladığımız yüzümüz kirden arınmış olacak. Böylelikle doğal yağlarla kırışıklara karşı bakımımıza başlayabiliriz.

Parmak ucumuza aldığımız 1-2 damla yağı hafifçe kırışıklık ya da çizgi gördüğümüz noktalara sürüyoruz. Ardından bunu masaj yaparak cilde yedirinceye kadar uyguluyoruz. Cildimizin doğal yağı emmesi cilt tipinden kullandığınız yağa kadar değişiklik gösterebilir. Bu yüzden göz çevresine daha çabuk emilen Hint yağı kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Doğal yağların ardından 30 dakika kadar kimyasal kozmetik ürünlerini cildimizden uzak tutmalıyız. Böylece antioksidan etkinin faydalarını tam anlamıyla görebilmemiz mümkün olacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
la-roche-posay-effaclar-jel
La Roche Posay Effaclar Serisi

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Hasta Olmamak İçin Yapılması Gerekenler
Hasta Olmamak İçin Yapılması Gerekenler

Kapat