Kirpikleriniz Uzasın İster Misiniz ?

Kirpikleriniz Uzasın İster Misiniz ?
8 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 3.112 kez okundu.

Kirpikleriniz bakışlarınıza anlam katan, çekicilik sağlayan bir silahtır.Kimilerinin kirpikleri doğuştan uzun ve kıvrık olduğu gibi kimilerinin de çok seyrektir. Bu yüzden özellikle bayanlar kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri arasında bulunan vazelinle kirpiklerini uzatma yolunu bulmuşlardır.Bu yöntem en bilinen ve en masrafsız yöntemlerden biridir. Kirpik uzatan vazelin uygulaması son derece basit ve zahmetsizdir.
Doğal yollarla kirpik uzatma yöntemleri uygulamak ve kirpik uzatmak için fazla vakit ayırmak istemeyenler için vazelin uygulaması önerilebilir. Kirpikleri besleyen ve güçlendiren vazelin, kısa süre içinde etkilerini göstermeye başlayacaktır.Kısa, güçsüz ve seyrek kirpikler genel olarak Rimel kullanılarak uzatılır ve daha kalın görünüm sağlanmaya çalışılır.Fakat rimelde dışarıdan bakıldığında çok yapay bir görüntü vermektedir.Siz doğal olarak kirpik uzatma yöntemlerini uygulayabilir ve kirpiklerinizin daha gür  olup canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Parmaklarınızı kullanarak yada pamuklu çubuk kullanarak vazelini kirpiklerinizin üstünden ve altından ince bir kat sürün. Akşam yatmadan önce uygulayabilir yada gün içinde de kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında vazelin kirpiklerinizi daha güçlü ve sağlıklı bir hale getirecektir.Kirpikleri canlandıran ve güçlendiren vazelin uygulaması kaşlar üzerinde de etkilidir.Ayrıca az miktarda vazelini kaşlarınızın üzerine sürerek de hem görünümünü düzeltebilir hem de bakım uygulayarak daha canlı ve gür çıkmalarını sağlayabilirsiniz.

Cildinizdeki kurumuş ve çatlamış bölgelere uygulandığında vazelin güçlü bir nemlendirici görevi üstlendiğini biliyoruz ayrıca cildin yumuşamasını da sağlıyor bu bilgi aslında vazelini kullananların bildiği ve çatlamış yerlerine kış aylarında sürerek iyileştirmeyi denedikleri bir yöntemdir. Yalnız vazelinin kaş ve kirpikleri gür ve canlı hale getirmesi pek de yaygın olan bir bilgi değil…

Bir başka anektot ise ; kirpiklerinizin daha hızlı uzamasını ve canlanmasını istiyorsanız vazelin haricinde zeytinyağı ile de bakım uygulayabilirsiniz. Göz çevresi ve göz kapaklarına zeytinyağı ile bakım uygulamak, kirpiklerinizin daha uzun ve kalın görünmesini sağlayacaktır. 2 haftalık düzenli uygulama sonrasında zeytinyağının kirpikleriniz üzerindeki etkilerini fark etmeye başlayacaksınız.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
30-yasinda-cilt-bakimi
30 Yaşında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
2016-kisa-sac-modelleri-10
2016 Kısa Saç Modelleri

Kapat