Kış Aylarında Spor Ve Beslenme

Kış Aylarında Spor Ve Beslenme
6 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.692 kez okundu.

Kış Aylarında Spor Ve Beslenme

 Beslenme insanın temel gereksinimidir. Hayatının olmazsa olmazıdır. Ama beslenmenin de düzenli ve dengeli besinlerle yapılması vücut sağlığı açısından son derece önemlidir. Spor da hayatımızın temel parçalarından biridir. Sağlıklı kalabilmenin vazgeçilmez anahtarıdır. Hele mevsim kışsa spor ve beslenme daha ayrı bir öneme sahip olur. Çünkü kış gelmiştir, vücudumuzun direnci düşecek, hastalıklar başlayacaktır.

Kışın hastalıkların önüne geçmenin iki anahtarı spor ve beslenmedir. Önce beslenmeden başlayalım;

Düzenli ve dengeli beslenme bizim için çok önemlidir. Bunu kış mevsiminde daha iyi anlamaktayız. Öncelikle beslenmemize dikkat edeceğiz. Sağlam bir kahvaltı yapmadan güne başlamamalıyız. Ardından beslenirken özellikle bol bol vitamin almaya dikkat etmeliyiz. Bu vitamini en kolay taze meyve ve sebzelerden elde ederiz. Vitaminimizi aldık bitti mi beslenmemiz, tabi ki bitmedi. Kullanacağımız ıhlamur, karanfil, nane ve limon karışımından yararlanacağız. Bu beslenme türleri bizim vücudumuza direnç katacak ve sağlıklı yaşamaya devam edeceğiz.

Gelelim kış aylarında spor yapmanın önemine;

Spor her mevsim önemlidir, ama kış mevsiminde çok daha önemlidir. Çünkü kış mevsiminde vücudumuzda bir halsizlik olur, direncimiz düşer. Bağışıklık sistemimiz normal çalışmaz. Bunun sonunda da hasta oluruz. İşte tüm bu saydıklarımız gerçekleşmesin diye, vücut direncimiz düşüp hasta olmayalım diye spor yaparak vücudumuzu dinç tutmalıyız.

Şunu unutmayalım ki kış mevsiminde hasta olup olmamak bizim elimizdedir. Biz kendimize dikkat edersek, dengeli ve düzenli beslenir bol bol vitamin alırsak, birde spor yapıp vücudumuzun gücünü toparlarsak hasta olmayız. Ayrıca kışın evden pek çıkamadığınız için kilo alma riskiniz de yüksektir. Genelde insanlar kış aylarında aldıkları kiloları aman nasıl olsa yazın veririm düşüncesi ile dikkatsiz bir şekilde beslenerek alırlar. Yaz geldiğinde ise kilolarınız verilmez bir hal alabilir ve çok zor diyetlerden geçmek zorunda kalırsınız. Kışın yiyerek yazınsa o güzel havalarda diyet yaparak gününüzü geçirmemek için her mevsimde dikkatli beslenmeli ve yediğiniz içtiğiniz gıdaların size zararlarına dikkat etmelisiniz. Unutmayın her şey zamanında yapıldığında güzeldir. Mutlu ve sağlıklı bir yaşam geçirmeniz dileği ile kendinize çok iyi bakın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kaygi-bozuklugu-nedir
Kaygı Bozukluğu Nedir ?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Doğru Makyaj Nasıl Yapılır7
Doğru makyaj nasıl yapılır

Kapat