Kış Aylarında Spor Ve Beslenme

Kış Aylarında Spor Ve Beslenme
3 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.487 kez okundu.

Kış Aylarında Spor Ve Beslenme

 Beslenme insanın temel gereksinimidir. Hayatının olmazsa olmazıdır. Ama beslenmenin de düzenli ve dengeli besinlerle yapılması vücut sağlığı açısından son derece önemlidir. Spor da hayatımızın temel parçalarından biridir. Sağlıklı kalabilmenin vazgeçilmez anahtarıdır. Hele mevsim kışsa spor ve beslenme daha ayrı bir öneme sahip olur. Çünkü kış gelmiştir, vücudumuzun direnci düşecek, hastalıklar başlayacaktır.

Kışın hastalıkların önüne geçmenin iki anahtarı spor ve beslenmedir. Önce beslenmeden başlayalım;

Düzenli ve dengeli beslenme bizim için çok önemlidir. Bunu kış mevsiminde daha iyi anlamaktayız. Öncelikle beslenmemize dikkat edeceğiz. Sağlam bir kahvaltı yapmadan güne başlamamalıyız. Ardından beslenirken özellikle bol bol vitamin almaya dikkat etmeliyiz. Bu vitamini en kolay taze meyve ve sebzelerden elde ederiz. Vitaminimizi aldık bitti mi beslenmemiz, tabi ki bitmedi. Kullanacağımız ıhlamur, karanfil, nane ve limon karışımından yararlanacağız. Bu beslenme türleri bizim vücudumuza direnç katacak ve sağlıklı yaşamaya devam edeceğiz.

Gelelim kış aylarında spor yapmanın önemine;

Spor her mevsim önemlidir, ama kış mevsiminde çok daha önemlidir. Çünkü kış mevsiminde vücudumuzda bir halsizlik olur, direncimiz düşer. Bağışıklık sistemimiz normal çalışmaz. Bunun sonunda da hasta oluruz. İşte tüm bu saydıklarımız gerçekleşmesin diye, vücut direncimiz düşüp hasta olmayalım diye spor yaparak vücudumuzu dinç tutmalıyız.

Şunu unutmayalım ki kış mevsiminde hasta olup olmamak bizim elimizdedir. Biz kendimize dikkat edersek, dengeli ve düzenli beslenir bol bol vitamin alırsak, birde spor yapıp vücudumuzun gücünü toparlarsak hasta olmayız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kış Aylarında Cildini İhmal Etmeyenler İçin

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
110755861
Evde Doğal Dalgalı Saç Yapımı

Kapat