Kış İçin Bronz Makyaj Önerileri

Kış İçin Bronz Makyaj Önerileri
26 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 1.882 kez okundu.

Kış İçin Bronz Makyaj Önerileri

Havalar iyice soğumaya başlarken güneşin sıcaklığına şimdiden hasret kalmış gibi görünüyoruz. Eğer soğuk havalara inat sizde güneşin ışıltısını makyajınıza yansıtmayı isterseniz; özlediğiniz yaz günlerinden kalma bronz makyaj desteği ile yaz günlerini esintisini kendinize ve çevrenize hissettirebilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğinizi birkaç adımla sizlere aktaralım. Kış için bronz makyaj önerileri….

1.Adım

Öncelikle teninize ışıltılı fondöten uygulayarak başlamalısınız. Eğer elinizde ışıltılı fondöteniniz yoksa aydınlık ve ışıltılı bir primer de kullanabilirsiniz. Fakat fondöten sonrasında kullanılan pudra uygulamasından vazgeçmelisiniz. Çünkü bronz makyajın temel maddesi aydınlık ve ışıltılı bir cilttir.

2.Adım

Bir makyaj tekniği olan strobing tekniğini ışıltılı bir cilt görünümünü yakalamak için kullanabilirsiniz. Bu tekniği parlak sedef rengi farınızı kaş ve kemiğinize, elmacık kemiğinize ve ikisinin de birleştiği bölgeye ince bir fırça yardımı ile uygulayabilirsiniz.

3.Adım

Yaz ışıltısında bir ten yakalamak adına bronzera ihtiyacınız vardır. Bunu elmacık kemiklerinizin altına ve şakaklarınıza hafifçe uygulayarak bu adımda ki makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

4.Adım

Geldik güzelliğinizi ön plana çıkaran göz makyajınıza. Göz makyajında bronz etkisini oluşturmak için krem farlardan yardım alabilirsiniz. Bronz, altın tonlarda ki farları göz kapaklarınıza uygulayarak, far fırçası ile iyice birbirine karıştırarak doğal bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Ve bu göz makyajını cesur ve dolgun kirpikler ile destekleyerek tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde çok daha alımlı olacaksınız.

5.Adım

Beşinci ve son adım dudaklarınızda ise son dönemlerin modası nude far uygulayarak ışıltı katabilirsiniz. Unutmayın ki bronz makyajın sırrı ışıltıdır. Bu yüzden kullandığınız tüm makyaj malzemelerinizi ışıltı ile desteklemelisiniz. Bu yöntem ile dudaklarınızda sonbaharın sönüklüğü değil sanki bir yaz havası esecek.

Kışın daha çok doğal görünümlü makyajlar ön planda

Kışın soğuk etkisinden korunmak için bayanlar daha çok tenlerinin sağlığını düşündüğü ve çatlakların önüne geçmek için daha çok doğal hallerine önem vermektedirler. Taze bir cilt görünümü elde edebilmek için sıvı fondöten kullanabilirsiniz. Fondöten sürerken çok dikkat etmeli ve boş alan bırakmamaya özen gösterin özellikle göz bölgelerine eşit olacak şekilde sürmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yüz Kızarmasını Nasıl Engellenir
Yüz Kızarmasını Nasıl Engellenir ?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
30 Günde Toksinlerden Kurtulun
30 Günde Toksinlerden Kurtulun

Kapat