Kişiye Özel Ruj Rengi Nasıl Seçilir

Kişiye Özel Ruj Rengi Nasıl Seçilir
15 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.137 kez okundu.

Kişiye Özel Ruj Rengi Nasıl Seçilir

  •    Makyaj yapmayı sevmeyen bayanlar bile hiç olmazsa ruj sürerler, olay sadece ruju sürmekte değil, ruj rengini seçmektedir. Peki, kişiye özel ruj rengi nasıl seçilir? Bu seçim yaparken öncelikle dudak ve ten renginizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Kendi dudak renginizin az açık rengini ya da az koyu rengini ruj olarak tercih edebilirsiniz. Teniniz çok açıkken abartı derecede koyu renk ruj sürmek ise sizi maalesef güzel göstermeyecektir.
  •    Ruj sürmek çok basit gibi görünse de çok dikkat isteyen bir makyaj tekniğidir. Öncelikle dudak kalemi ile dudak çevrelerinizi belirginleştirin, ince bir dudak yapınız varsa kalem ile yay şeklinde çizerek hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz. Kalem ile işiniz bittikten sonra ruju sürün ve fırça yardımı ile orantılı şekilde dağıtın, işleminiz bittikten sonra peçete ile fazla rujları silin. Dudaklarınız birbirinden farklı ise; örneğin üst dudağınız çok ince, alt dudak ise çok dolgun, bunun için de üst dudağa ince bir çizgi çekin ve alt dudağı kalem ile çizmeyin.
  •    Kalıcı ruj için; sürmüş olduğunuz rujun ilk bölümünü mendil ile alın, sonra parmağınızla hafif şekilde pudra sürün, pudranın üzerine de bir kat ruj sürdüğünüzde dudağınızdan saatlerce çıkmayacağını göreceksiniz.
  •    Rujunuzu mat bir şekilde sürmek istiyorsanız dudak kalemini dudağınızın her alanına sürün, eğer dudaklarınız düz ve mat seviyorsanız bu yöntem tam size göre olacaktır.
  •    Mat rujun aksine ben parlak hastasıyım diyorsanız; dudaklarınızın kenarını çizdikten sonra ve ruj sürdükten sonra üstüne bir kat parlatıcı atın ve ışıltınızla dikkat çekmeye başlayın.   
  •    Eğer makyaj yaparken fondöten kullanıyorsanız ruj üzerine de fondöten uygulamanızı tavsiye ediyoruz, açık renk ruj sevenler için bu yöntem oldukça etkili olacaktır. Ayrıca dudak bölgesinde kırışıklıkları olanlar için de fondöten iyi iş görecektir.
  •    Kişiye özel ruj rengi nasıl seçilir makalemiz şimdilik bu kadar, ilerleyen zamanlarda farklı bilgiler ve teknikler ile karşınızda olacağız, sormak istediğiniz soruları yorum ekle bölümünden sorabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Diyet ve Beslenme
Diyet ve Beslenme

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kulak Akıntısı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kulak Akıntısı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kapat