Kivi Maskesi ile Güzellik

Kivi Maskesi ile Güzellik
24 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.096 kez okundu.

Kivi Maskesi ile Güzellik Sırları

  • Tropik bir meyve olan kiviyi eskiden kimse bilmezdi, zamanla bütün her yerde satılan ve her pastanın üzerine şekil olarak kullanılan bir meyve haline geldi. Kivinin içermiş olduğu asit ve vitaminler sayesinde vücuda yararı çoktur. Ülkemizin gelenekleri arasında yemeğinden ardından meyve yemek vardır, bu durumda kişilerde aşırı şişlik yapar ama kivi ve çilekteki asit oranları nedeni ile sindirimi kolaydır ve şişlik hissetmezseniz. Ayrıca içerdiği asit sayesinde cildiniz yenilenir ve genç bir görünüm kazanır. Kivi, cilde doğal peeling uygular, cansız derileri atar cildiniz esneklik sağlar. Kivinin anti bakteriyel özelliği sayesinde de mikroplar cildinize temas edemez ve sivilce riskiniz de en aza inmiş olur.
  • En fazla C vitamini içeren meyvelerden biri olduğundan cildin kolajen yenilenmesini de sağlar. B vitamini de içeren kivi de, kalsiyum, fosfor gibi mineraller olduğundan cildinizi sürekli yeniler.
  • Kivi maskesi ile güzellik için sizlere birkaç önerimiz olacak, kivi ile krem yapımı da oldukça yaygındır ama komplike olduğu için onu ayrı bir yazıda detaylı şekilde anlatacağım.
  • En kolay kivi maskesi, iri bir kivinin kabuklarını iyice temizleyin, çok ince şekilde parçalamadan doğrayın, sonra rahat edeceğiniz bir yere gidin ve yatın, kestiğiniz halkaları cildinizin üzerine yerleştirin ve bu şekilde 10-15 dakika bekleyin. Bu sayede cildinizin hem dinlenecek hem de canlılık kazanacak.
  • Diğer maskemiz, kiviyi mikserde ya da bir kapta iyice ezerek suyunu çıkartın, sargı bezlerinden alarak hazırladığınız suya batırın ve bakım yapmak istediğiniz bölgeye kompres şekilde uygulayın. Eskiden ninelerimiz ateşimiz çıktığında ıslak havluyu anlımıza bastırır çekerdi, işte kompres öyle bir şey J
  • Eğer cildinizde çok fazla yağ, sivilce varsa bu maske tam sizin için olacak, kiviyi iyice sıkıp suyunu çıkardıktan sonra içerisine bir miktar kil atıyoruz, miktarı ayarlamak için krem kıvamını yakalamaya çalışın, sulu olduysa bir tutam daha kil atabilirsiniz. Maskeyi hazırladıktan sonra cildimize yavaş bir şekilde sürüp 10-15 dakika ayaklarımızı uzatıp dinleniyoruz.
  • Her cilde aynı ürün faydalı olmayabilir, sizin cildiniz olduğundan kalın veya aşırı yağlıdır bu yüzden birçok maske işinizi görmeyebilir. Merak etmeyin, bu tür ciltler için de işe yarar güzellik maskeleri bulunmaktadır.
  • Cildiniz yağlı ve sert ise ayda 8-9 defa kivileri kesip dilimleri 15-20 dakika cildinizde bekletmeniz yağları azaltıp sivilceleri azaltacaktır.
  • Eğer cildiniz çok ince ve hassas ise kivi dilimlerini yüzünüzde 5 dakika bekletmeniz yetecektir, haftada iki defa bu tekniği uygularsanız faydasını görürsünüz.
  • Cildiniz bütün ciltlerin aksine kuru ama ince ise yine kivi maskelerini cildinizde 5 dakika bekletmeniz daha uygun olacaktır. Normal cilt için ise bütün maskeleri 10 dakika cildinizde tutun ve haftada 2 defadan fazla yapmamaya özen gösterin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı2
Estetik Merkezleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kis-aylarinda-guzellik-ve-bakim
Kış Aylarında Güzellik ve Bakım

Kapat