Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Seçimi

Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Seçimi
15 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.968 kez okundu.

Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Seçimi

Cezbedici ve bir o kadar gösterişli olan kızıl saçlarınızın daha çekici bir hal almasını istiyorsanız küçük dokunuşlarla bunu başarabilirsiniz. Dikkat edeceğimiz en önemli nokta saçın rengini yüzdeki makyaj ile kapatmamaktır. Bronz ve siyah tonlardan uzaklaşarak doğal fakat bir o kadar da etkileyici renkleri fırçamızda kullanacağız.

İddialı bir saç rengi olan kızıl saçlar cilde herhangi bir fondöten gerektirmez. Nemlendirici kullanmak cildinizin de saçlarınız gibi dikkat çekmesini sağlayacaktır. Cildinizin fondöten ihtiyacı varsa beyaz tenli bayanlar sarımtırak tonlar seçilmelidir.

Gözaltları için kullanacağınız aydınlatıcı ile bakışlarınızı daha doğal hale getirebilirsiniz. Gözlerde kullanılacak far rengini bej, bal rengi, erik ve gold gibi tonlardan yana tercih edebilirsiniz. Böylece buğulu bakışlara sahip olarak aynı zamanda çevrenizdeki insanları mest edebilirsiniz.

Rimel seçiminde ise siyahtan uzaklaşarak kahve tonlarını kullanmak bir ahenk oluşturacaktır. Eyeliner kullanmaktan kaçınmanız en doğru harekettir. Eyeliner gözlerinizin daha karmaşık görünmesine neden olacaktır.  Kaşlarınızı kaş kalemi ile dolgunlaştırarak bakışlarınızın etkisinin artmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Saçınızın rengi ile kaş renginizin aynı ton olması tuhaf bir görüntü oluşturacaktır. Büyüleyici bakışlardan sonra allık seçimi elmacık kemiklerinizi ortaya çıkartacak bir renk olmalıdır. Gösterişli saç renginizin altına en çok açık pembe ve şeftali tonlarını barındıran allık seçmeniz gerekir. Bu sizlere doğallık kazandıran en büyük faktördür. Sıcak renklerinin kullanımı sizler için uygun makyaj renkleridir.

Kızıl Saçlara Uygun MakyajKızıl saçlarda makyaj yapımı gözlerinizin güzelliği, yüzünüzün duruluğu ile sınırlı kalmayıp dudaklarınızın ise doğallığı ile sizi bir adım öne çıkartıyor. Günlük ruj renginizi şeftali hatta mercan seçebilirsiniz.

Esmer bir teniniz var ise bakır rengini, açık tene sahipseniz bir parlatıcıyla beraber günlük bir kullanım elde edebilirsiniz. Koyu pembe tonları sizleri günlük makyajda doğal bir görünümden uzaklaştırabilir. Dudaklarınızın daha dolgun bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız ruj renginizin bir veya iki ton koyu dudak kalemi kullanabilirsiniz.

Tek bir ruj rengi ile sınırlı kalmayarak kendi dudak renginizi kendiniz de yaratabilirsiniz. Unutmamız gereken en önemli noktalardan biri dudağınızdaki rengin saç renginiz ile aynı ton olmamalı. Farklı ton da kullanılan kırmızı rujlar ise saç rengi ile yarışmamalı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kış Aylarında Cildini İhmal Etmeyenler İçin

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Pirinç Diyeti ile zayıflamak
Bir Günlük Pirinç Diyeti ile Yarım Kilo Vermek Mümkün

Kapat