Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Teknikleri

Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Teknikleri
26 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.199 kez okundu.

Her makyaj yöntemi her yüz tipine ve rengine uygun olmaz. Bu sebepten dolayı da güzel ve bakımlı görünmek isteyen kişilerin makyaj uygulaması yaparken kendilerine en uygun olan tonları seçmiş olmaları gerekmektedir.

kızıl-saçlara-uygun-makyaj-teknikleri
Özellikle en zor saç renklerinden biri olan kızıl saçlar, makyaj konusunda da kızıl saça sahip olan bayanları oldukça zor bir durumda bırakabilir. Bu saç hem renginin korunması ile hem de uygulanması gereken makyaj teknikleri ile büyük bir özen gerektirmektedir. Bu sebepten dolayı da kızıl saçlara uygun makyaj teknikleri hakkında en doğru bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Kızıl saç tek başına bile oldukça dikkat çekici ve göz alıcı bir renk olduğu için bir de çok fazla renkleri kullanarak makyaj yaparsanız, komik bir görünüme sebebiyet vermiş olursunuz. Bu sebepten dolayı kızıl saçlara sahip bayanların makyaj konusunda iki kat daha dikkatli olması gerekir. Genel olarak kızıl saçlara sahip olan bayanlarda fondöten ihtiyacı ortaya çıkmaz. İyi bir nemlendirici ile saçlarınız kadar cildinizi de parlak gösterebilirsiniz. Fakat cildinizin fondötene ihtiyacı varsa ve beyaz bir tene sahipseniz o zaman da fondötenlerden sarımtırak olan tonları tercih etmeniz sizin için çok daha iyi bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda gözaltınıza uygulayacağınız doğru aydınlatıcılar sayesinde çok doğal bir görünüm elde edebileceksiniz. Göz makyajınızda kullanmanız gereken far tonları ise; bal rengi, bej, erik ve gold tonlarında olursa çok daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz demektir. Eğer sizde etkileyici ve buğulu bakışlara sahip olmak istiyorsanız, tercihinizi bu tonlardan yana kullanmalısınız demektir.

kızıl-saçlara-uygun-makyaj-teknikleri-2

Kızıl saçlara uygun makyaj tekniklerinden bir diğeri de doğru renkte kullanılacak olan rimellerdir. Rimel tonları arasında siyah yerine kahve tonlarını tercih etmeniz hem gözlerinizi ortaya çıkarmaya yardımcı olacak hem de saçınız ile birlikte çok güzel bir ahenk oluşturacaktır. Fakat eyeliner uygulamasından kaçınırsanız gözleriniz çok daha net ve canlı bir şekilde ortaya çıkacaktır.
Saç renginize uygun kaş farı ile bakışlarınızı netleştirin; şeftali ya da mercan tonları bir ruj ile de dudaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
porselen-makyaj-nasil-yapilir
Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Gelin Makyajları
2016 Gelin Makyajları

Kapat