Kol İnceltmek için Yapılması Gereken Eegzersiz Hareketleri

Kol İnceltmek için Yapılması Gereken Eegzersiz Hareketleri
16 Mart 2015 tarihinde eklendi, 26.413 kez okundu.

Vücudunuzun diğer bölgesine oranla kollarınız çok kalınsa kol inceltmek için bir takım egzersiz hareketleri uygulamanız gerekir. Şimdi size konu hakkında detaylı bilgiyi aktarmak istiyorum.

Kol İnceltici Hareketler

Vücut bütünlüğünün önemli bir parçası olan kollarımızın kalın olması fiziki görüntüde şekil bozukluğuna yol açabilmekte bu durum kişilerin psikolojilerinde olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Bu olumsuz etkileri en aza indirebilmek için ve fiziki görünümünüzü iyileştirebilmek için yapacak olduğunuz diyet programları ve çeşitli egzersizleri düzenli yapmanız oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü düzenli periyotlarla yapılmayan egzersizler yağlardan kurtulmak konusunda sanıldığı kadar büyük bir etkiye sahip değildir. Kol bölgenizde biriken yağlardan kurtulmak hiçte kolay değildir. Aynı bel bölgelerinizde ya da karın bölgelerinizdeki bulunan yağ kütlesinden kurtulmanın zorluğu kadar kol bölgelerinde bulunan yağlardan kurtulmak da bir hayli zorlu ve zaman alan bir süreçtir. Bu sebeple kilolarınızdan ve kol bölgelerinizdeki yağlardan kurtulmak için öncelikli olarak kararlı olmalı ve egzersizlerinizi aksatmamalısınız.

Var olan kilolarınızı azaltmak için yapacak olduğunuz diyet programları ile kilo vermeye başlasanız dahi kol bölgelerinizde bulunan yağların hemen erimediğini göreceksiniz. Bu sebepten dolayı daha çok kol bölgelerinizi çalıştıran egzersizlere ağırlık vermeniz işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Sizlere bu konuda en büyük tavsiyemiz hazırlayacak olduğunuz diyet programlarınızı uzman doktor ya da alanında iyi yetişmiş diyetisyenler tarafından hazırlamanızdır. Ancak bu şekilde gün içerisinde almış olduğunuz kaloriyi en aza indirgeyebilir ve sağlıklı bir şekilde fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bir de hazırlamış olduğunuz diyet listesine günü gününe uymanız gerekmektedir.

Kol İncelten Egzersiz Hareketleri

Kol incelten hareketler ile fiziki görünümünüzü iyileştirmek istiyorsanız sizlere bahsedeceğimiz hareketler ile güzel bir adım atabilirsiniz. Kol inceltici egzersizler yaparken bu hareketleri birden yüklenerek yapmamanız kas yıpranmalarının önüne geçecektir. Çünkü kol bölgelerinizdeki kaslar henüz alışmadan ağır egzersiz hareketlerine başlarsanız hem bu bölgelerde yıpranmalara sebebiyet verebilir hem de sizleri oldukça rahatsız eden bir takım kas ağrılarına maruz kalabilirsiniz. Bu da egzersize başlama aşamasında motivasyonunuzu önemli ölçüde düşürerek isteğinizi kaçırabilir.

Kolunuzun arka bölgesini ve omuz bölgelerini çalıştıran bir takım hareketler yaparak hem kol bölgenizdeki fazla yağlardan kurtulabilir hem de bu hareketler esnasında harcayacağınız efor sebebiyle metabolizmanızı hızlandırarak kalori yakımınızı istediğiniz ölçüde hızlandırabilirsiniz. Kalori yakmak için yapılan bir takım egzersiz programları ile fazla yağlardan kurtulmanın yanı sıra vücut direncinizi de arttırarak dinç bir vücut yapısına kavuşabilirsiniz.

Kol Bölgesindeki Fazlalıktan Kurtulmak

Kol bölgelerinizdeki fazlalıkları atmak için özellikle yapmanız gereken egzersizlerin hepsinin ağırlık egzersizleri olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü ancak ağırlık kaldırarak bu bölgede bulunan kasları etkili bir biçimde harekete geçirebilir, incelme sağlayabilirsiniz. Kolunuzun arka bölgelerindeki yağlardan kurtulmak için de yine ağırlıklar ile yukarı aşağı hareketler yaparak ve bu hareketleri düzenli periyotlarla yaparak istediğiniz sonuca kolayca ulaşabilirsiniz. Bu egzersizlerin hepsinin tek şartı düzenli periyotlarla ve aynı ölçüde yapılması gerektiğidir. Bir gün egzersiz yapıp ertesi üç gün dinlenirseniz çalışan kaslarınız yine eski haline dönecek ve böylece yapmış olduğunuz ilk çalışma da boşa gidecektir.

 Kolunuzun üst bölgelerinde bulunan çizgili kas grupları kolunuzun aşağısında bulunan kaslara oranla daha az çalıştığı için hafif ağırlık hareketleri ile kol kaslarınızı az da olsa çalıştırarak egzersizlere başlamanız yararınıza olur. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli ölçüt direk olarak 4 ya da 5 kilo gibi fazla kilolarla çalışmaya başlamamanızdır. Çünkü bu ağırlıklarla çalışma hareketlerinize giriş yaparsanız sonraki 3-4 gün kollarınız beklediğinizden çok daha fazla ağrıyacaktır.

Kol Eriten Egzersiz Hareketleri

Kol eriten hareketler yaparken bunları sistemli bir şekilde yapmanız ve bunları yaparken alanında uzman deneyimli bir fitness eğitimcisinden bilgi almanız istediğiniz sonuca biran önce ulaşabilmeniz açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Ancak illaki kapalı spor salonlarına para harcamanıza hiç gerek yok.

Evde yapacağınız basit egzersiz hareketleri ile de kolunuzdaki fazla yağlardan ve kilodan kolay bir şekilde kurtulabilmeniz mümkündür. Kol inceltici hareketlerin ortak özelliklerinden biri bu hareketleri uzun bir süreç içerisinde yapmanız gerektiğidir. Çünkü bu bölgelerdeki inatçı yağlardan kurtulmanın tek yolu zaman ve düzenli çalışma olarak listelenebilir. Yay gibi birçok aracı kullanarak etkili bir şekilde egzersizlerinizi çeşitlendirebilir ve istediğiniz sonuca birkaç ay içerisinde ulaşabilirsiniz. Her evde bulunan sandalye ile kol incelten egzersizler kategorisinde birçok yeni egzersiz stili keşfedebilir ve yağlarınızdan en iyi şekilde kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Hypoxi İle Zayıflama
Hypoxi İle Zayıflama

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kalıcı-makyajın-avantajları-3
Kalıcı Makyajın Avantajları

Kapat