Kolay Eyeliner Çekme Önerileri

Kolay Eyeliner Çekme Önerileri
27 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.903 kez okundu.

Biz kadınların görüntüsünden en çok hoşlandığı makyaj ürünlerinden biri eyeliner’dır. Bakışlara anlam, görünümünüze de seksilik kazandıran eyeliner’ı uygulamak ise çoğu zaman bir çileye dönüşebilir. Özellikle ilk zamanlarda birkaç kez silip yeniden sürmek kaçınılmazdır. Peki, yok mudur eyeliner çekmenin kolay bir yolu? Kullanımının bu kadar yaygınlaşmasının ardından, makyaj ve kozmetik markaları da bundan yararlanmanın bir yolunu buldu ve eyeliner çekmeyi kolaylaştıracak aparatlar geliştirtirdiler. Kendi makyajınızın uzmanı olmak istiyorsanız, bu aparatlara ihtiyaç duymadan da kusursuz bir eyeliner çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken, kaliteli bir ürün kullanmaktır.

Kolay kurumayan, her yere bulaşan, akan bir eyeliner ile makyaj yapma süreniz uzar da uzar. Silip silip yeniden sürmek zorunda kalmayacağınız, güvenilir bir markayı tercih etmek, en az eyeliner sürmek kadar önemli bir detaydır. Kolay ve pratik bir uygulaması için akıcı ve mat yapısı ile kolay uygulanabilen jel eyeliner’ları tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin dağılması ve akması oldukça zordur. Fırça yardımı ile uygulandığından daha pratik olduğunu söyleyebiliriz. Daha keskin ve belirgin hatlar yaratmak istiyorsanız, likit eyeliner’ları tercih edebilirsiniz. Bakışlarınıza anında buğulu bir etki kazandıran likit eyeliner’lar, küçük bir tüpte satışa sunulur. Kuruma süresi jel olanlara göre daha uzundur.

Eyeliner’larda her rengin ayrı bir etki yarattığını söyleyebiliriz. Daha yumuşak ve parlak bakışlar için gri rengi, cesur ve iddialı bir bakış için siyah rengi, dumanlı bakışlara sahip olmak için kahverengini, renkli ve eğlenceli bakışlar için simli olanları, daha iri görünen gözlere sahip olmak için de beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Tüm bu renkler, bakışlarınız ve göz makyajınız üzerinde farklı bir etki yaratır. Aslına bakarsanız, eyeliner çekmekten daha zor olan bir şey varsa o  da titreyen elleri kontrol altına almaktır. Bunu başardığınızda artık bir eyeliner uzmanı sayılabilirsiniz. Çünkü sürme işlemi sırasında elleriniz titriyorsa, eyeliner ile keskin ve düz bir hat oluşturamazsınız. Kusursuz bir eyeliner çekmek için ellerinizi titretmemeyi ve sakin kalmayı öğrenmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Çillerden Kurtulmak İçin Yöntemler
Çillerden Kurtulmak İçin Yöntemler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
pratik-güzellik-sırları-3
Pratik Güzellik Sırları

Kapat