Kondüsyon Bisikleti İle Zayıflama

Kondüsyon Bisikleti İle Zayıflama
13 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 2.241 kez okundu.

Kondüsyon Bisikleti İle Zayıflama

Kilo problemi olan ve kilo vermek isteyen insanların genellikle ilk yaptığı şey spor salonlarına yönelmek oluyor. . İlk dönme büyük bir azim ve disiplinle spora devam ediyorlar. Ancak bir süre sonra gerek zaman eksikliğinden. Gerekse çeşitli rahatsızlıklardan ya da evden çıkıp spor salonuna gitmeye üşendiklerinden dolayı bu azim ve disiplin azalıyor. Bu yüzden insanlar evde spor aletleriyle zayıflamanın peşine düşüyor. Bu zayıflama yöntemlerinden biride Kondüsyon bisikletiyle zayıflama.

Spor salonlarında ya da evimizde de bulundurabildiğimiz Kondüsyon bisikletleri 3 çeşit olarak karşımıza çıkıyor. Dikey kondüsyon bisikleti, yatay kondüsyon bisikleti ve eliptik kondüsyon bisikleti olarak adlandırılıyor.

Bu çeşitlerden belki de en çok tercih edileni eliptik bisikletler. Çünkü bu tarz bisikletlerde diğerlerinin aksine ayakta egzersiz yapıldığından kilo ve kalori kaybı daha fazla oluyor. Ayrıca ileri geri oynatılabilen kolları bulunduğundan sadece bacak değil kol ve omuz kasları çalıştırmakta da etken bir rol oynuyor. Bu tip bisikletlerde sadece bisiklet çevirme hareketi değil yürüme hareketi de yapılabiliyor. Herhangi bir dış enerjiye ihtiyaç duymadan kendi vücut enerjinizle çalıştırılabilirler. Eliptik bisikletlerde spor yaparken, harcadığınız kaloriyi, nabzınızı ölçebilir, farklı boyut ve yükseklik seçeneklerinden dolayı evinize ve boyunuza uygun olanı seçebiliyorsunuz. Bazı doktorlar eklem rahatsızlıkları içinde bu bisikletleri öneriyorlar. Bu yüzden seçim yaparken çeşitlerin iyi incelenmesi gerekiyor.

Bisiklet çeşidimiz olan Yatay kondüsyon bisikletleri belden ve sırttan vücudunuza dengeleyerek, oturarak egzersiz yaptığınız bisikletlerdir. Bu bisiklet genelde daha önce pek bisiklet kullanmayanlar tarafından tercih ediliyor çünkü deste ki ve oturarak çalışıldığı için daha rahat. Ancak bu bisiklet de diğer bisikletler nazaran daha az kalori harcanıyor.

Dikey Kondisyon bisikletlerine gelince; gerçek bisikletlere en yakın olan kondüsyon bisikleti çeşididir. Bu tiplerde bel ve sırt desteği bulunmaz bu tip bisikletlerde, Kayışlı dikey kondüsyon bisikleti ve Manyetik dikey kondüsyon bisikleti olarak ikiye ayrılır. Bunlar arasında tercih edilen genellikle manyetik olanıdır. Daha z gürültülüdür ve kayış eskime yıpranma sıkıntısı çekmezsiniz. Kondüsyon bisikletiyle zayıflama hangi çeşidini seçerseniz kilo vermek ve kalori yakmak için yeterli ve uygundur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kış Aylarında Cildini İhmal Etmeyenler İçin

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Göz Makyajı Teknikleri3
Göz makyaj teknikleri

Kapat