Kontrolsüz Diyet Yapmayın

Kontrolsüz Diyet Yapmayın
2 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.057 kez okundu.

Kontrolsüz Diyet Yapmayın

Fazla kilolarımızdan kurtulmak için ilk yaptığımız şey birden yemeyi kesmek olur. Diyete başlayana kadar neredeyse günde bir ekmek yiyip, sonrasında birden ekmeği kesip akşama kadar sadece bir iki porsiyon meyveyle öğünü geçirmek size belki kilo verdirir ama bunu yaparken sağlığınızdan olacağınızı da unutmamalısınız. Özellikle mide rahatsızlığınız varsa artacak, yoksa da başlayacaktır. Çünkü gün boyu boş kalan mide asit üreterek reflü, gastrit gibi hastalıklarla karşı karşıya kalmanıza sebep olur. Hızlı bir şekilde kilo vereceğim diye kontrolsüz diyet yapmayın.

Diyete başladıysanız porsiyonlarınızı birden kesmek yerine azaltın. Daha az yiyin. Zaten bilmeniz gereken bir şey de var ki yememekten çok sık ama az yemektir etkili ve sağlıklı olan. Günde 3 öğün yiyorduysanız öğün sayısını 6’ya çıkarın mesela. Ana öğünlerde her zamankinden daha az yiyerek, ara öğünlerde meyve, yoğurt gibi besinlerle açlığınızı bastırabilirsiniz.

Kontrolsüz bir şekilde yapılan diyet genellikle sağlık sorunlarına yol açtığından kulaktan dolma bilgilerle değil, doktor kontrolü altında bir diyet listesi oluşturun ve doktor takibi ile bu listeyi uygulayın. Bir arkadaşınızın daha önce uyguladığı liste onda etkili olmuş olabilir ama aynısının siz de de etkili olacağının garantisi yoktur. Ona iyi gelen şey sizi sağlığınızdan edebilir, hatta kilo vermeyi hayal ederken kilo almanıza sebep olabilir. Bu nedenle mutlaka size uygun bir liste yapın.

Çocuklar İçin Diyet
Günümüzde bir çok çocuk ailelerinin çocuklarına çok yemek yedirmesinden dolayı dengesiz beslenmekte ve aşırı kilo almaktadır. Çocukların daha genç yaşlarda diyet programları uygulamak yerine daha dengeli beslenmeyi öğrenmeleri ve düzenli spor yapmaları gerekmektedir. Bu sayede onların yaşlarına uygun ideal kilolarına gelmelerini sağlayabilirsiniz. Çocuklar şekerli, yağlı ve asitli şeyleri sevdiğinden kilo almaya en yatkın kişilerdir.

Bu kötü alışkanlıkları edinmeleri bir nebze de olsa size bağlıdır. Onlara bunları siz sürekli verip hataya düşebilirsiniz, çocuklarınız her ağladığında her istediğini alırsanız da yanlış yaparsınız onlara bu tür yiyeceklerin ona zarar verebileceğini anlatmanız gerekmektedir. O yüzden çocuklarınızı mutlaka dengeli beslenme ve spor yapmaya alıştırın.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Lahana İle Zayıflama
Lahana İle Zayıflama

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
saç-besleyen-besinler
Saçlarınızı Besleyecek Besin Önerileri

Kapat