Küçük Makyaj Hileleri

Küçük Makyaj Hileleri
9 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.235 kez okundu.

Küçük Makyaj Hileleri
Bayanların vazgeçilmez tutkusu makyaj konusundaki önerileri göz önüne aldığımızda kusursuz bir surata sahip olmanız oldukça kolay olacaktır. Bayanların ortak noktası makyaj küçük hileler ile suratınıza istediğiniz ifadeyi verebilirsiniz. Bu konuda püf noktalrdan birisi doğru fondöten seçimi ile birlikte kullanılan bazdır. Ten renginizin bir ton koyusunu kullanacağınız fondöten öncesinde bazı kullanarak makyajınızın kalıcı olmasını sağlayabilir ve pudra yardımı ile makyajınızı destekleyerek cildinizin pürüzsüz olmasını kalıcılaştırabilirsiniz. Bazı bayanların sahip olduğu büyülü gözlere sahip bayanların en çok kullandığı yöntemlerden biri ise gözlerinin olduğundan büyük olmasını sağlayan eyeliner seçimleridir. Yine kedi bakışlara sahip göz makyajında çekik bir dizayna sahip modeller ile gözlerinizim daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer ki gözlerinize buğulu bakışlar ile yönlendirmek istiyorsanız ise göz altınıza yarım hilal şeklinde çekeceğiniz siyah göz kalemi muhteşem görünüm ortaya çıkaracaktır. Makyaj malzemelerinin vazgeçilmezi oan dudak boyama teknikleri tekniğinde ise yüzünüzde kullandığınız aynı tondaki pudrayı dudaklarınıa sürerek kullanacağınız rujun kadifemsi bir görünüme sahip olmasını sağlayarak muhteşem renkler ortaya çıkrabilirsiniz. Veya makyaj öncesi dudaklarınıza süreceğiniz zeytinyağı ve kahve karışımı ile dudaklarınızın pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz.

Küçük Makyaj HileleriYine makyajda yapılan küçük hilelerden biriside dudak kalemi kullanımında dikkat edeceğiniz husustur. Alt dudak kısmının üst kısımdan daha az kontöre sahip hatlar ile çizilmesidir. Böylece üst dudak kısmı bütünleşerek doğal bir görünüme sahip olacaktır. Peki ya göz altındaki şişkinlikler ve mor halkalardan kurtulmak istiyorsanız makyaj öncesi konseynır yardımı ile kokayca bunu çözebilir ardından cilt tonunuzun bir koyi tonu pudra ile uyumlu bir ten rengi ortaya çıkarabilirsiniz. Diğer bir makyaj unsuru allık da ise dikkat edeceğiniz husus ten renginize gore hareket etmenizdir. Eğer beyaz bir ten rengine sahipseniz kesinlikle şeftali ve tonlarını kullanmalısınız. Ve bununla birlikte kullanacağınız hafif soft renklere sahip parlatıcılar ile makyajınız bütünleşecektir. Buğday ten rengine sahipseniz ağırlıklı pembe tonlarında allık türlerini kullanabilirsiniz. Tüm bu söylediğimiz uygulamalar ile küçük dokunuşlar ile büyük işler çıkartabilirsiniz. Pratik yoldan makyaj yapmanın ve açık noktalarınızı kapatmak için bu uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
guzellik-iksiri-zeytinyaginin-sirlari
Güzellik İksiri Zeytinyağının Sırrı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Sağlık İçin Neler Yapılmalıdır
Sağlık İçin Neler Yapılmalıdır?

Kapat