Kuruyan Rimel İçin Ne Yapmalı?

Kuruyan Rimel İçin Ne Yapmalı?
14 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 3.322 kez okundu.

Kuruyan Rimel İçin Ne Yapmalı?

Rimel, kadınların iddialı bakışlar ve söz sahibi kirpikler amacı ile kirpiklerini kıvırmak ve daha uzun göstermek için kullandıkları bir diğer adı da maskara olan yağlı bir malzemedir. Ancak güzel sonuç alabilmek için doğru kullanılmalıdır. Çoğu zaman iyi sonuçlar alabilmek adına birden fazla sürülmektedir ancak bu bilinenin aksine daha kötü bir etki bırakmaktadır. Bunların yanı sıra iyi sonuç alınamamasının bir nedeni de rimelin kurumasıdır. Kurumanın nedeni rimelin kullanım süresinin dolmuş olabileceği gibi kullanma sırasında yapılan bazı hatalarda olabilir.

Kuruyan rimel için ne yapılmalı?

Yapı itibariyle rimel de hassas olan makyaj malzemelerindendir ve kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu konuda yapılması öncelikli olan hareket, kullanmadan önce rimel fırçasını pompa yapar gibi boya haznesi içerisine sokup çıkarmaktır. Böylece rimelin hava ile teması önlenmiş olur. Hava ile temas eden rimellerde kısa sürede kuruma görülmektedir. Bu kurumayı önleyici bir önlemdir. Kurumuş bir rimeli yeniden kullanılabilecek hale getirmek içinde bazı yollar, küçük ama faydalı taktikler bulunmaktadır. Öncelikle, kuruyan bir rimel ılık su dolu bir kap içinde yarım saat kadar bekletilmelidir.

Böylece rimelin açıldığı görülecektir. Bir diğer kurtarıcı yol ise badem yağıdır. Rimel zaten kendi özünde yağlı bir malzeme olduğundan badem yağı ile desteklenerek kuruması durumunda açılabilir. Boya haznesinin içerisine ve tabi ki aşırıya kaçılmadan iki damla kadar badem yağı damlatılmalıdır. Fırça yardımı ile karışma sağlanabilir. Bu işlem sonunda da kuruyan rimel de açılma görülecektir. Saydığımız bu işlemlerin yanı sıra son işlem yine iki damla gül suyu veya zeytinyağı ile uygulanarak da kuruyan rimeli canlandırma işlemi yapılabilir.

Kuruyan Rimel Nasıl Açılır?

  • İlk olarak yapacağınız yöntem kuruyan rimeli bir kaba koyun ve bir süre bekletin. Bu şekilde açılacaktır.
  • Kuruyan rimeli açtırmada ki bir diğer yöntemde badem yağıdır. Sadece 2 damla size yetecektir.
  • Ayrıca her derde deva zeytin yağı da rimeli yumuşatabilir.
  • Bir diğer yöntemde 2 damla gül suyudur. Gül suyu sayesinde de rimelinizi açabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gobek-karin-ve-yaglari-eritme-egzersiz-hareketleri
Göbek Karın ve Yağları Eritme Egzersiz Hareketleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Gün Geçtikçe Neden Yaşlanırız
Gün Geçtikçe Neden Yaşlanırız?

Kapat