Lazer Epilasyon için Nelere Dikkat Etmeliyiz

Lazer Epilasyon için Nelere Dikkat Etmeliyiz
13 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 4.058 kez okundu.

Lazer Epilasyon için Nelere Dikkat Etmeliyiz

  •    Lazer epilasyon, vücudumuzdaki tüylerimizden en kolay ve acısız şekilde kurtulabilmenin yoludur. Bu yeni sistemde lazer ışınları cildimize zarar vermeden istenmeyen tüylerimizden bizi kolaylıkla kurtarır.
  •    Yalnız dikkat edilmesi gereken husus; bu işlemi yapan merkezlerin iyi seçilmesidir. Birçok kişi bu sektördeki potansiyeli görerek uzman olmamasına rağmen düşük fiyatlar vererek epilasyon uygulaması yapmaktadır. Bilinçsizce yapılan lazer tedavisi nedeni ile vücudunuzdaki tüylerden kurtulamayacağınız gibi bir de cildinizde yanık oluşma ihtimalleri de bulunmaktadır. Eğer lazer epilasyon yaptırma kararı aldıysanız mutlaka gerçek bir doktoru bünyesinde bulunduran tedavi merkezlerini tercih etmelisiniz.
  •    Bu teknik görünüşte çok basit gibi görünse de çok ince ayrıntılara sahiptir. Lazer, vücut içerisindeki tüy köklerini yakar ve tekrar tüylerin tekrar çıkmasını önler. Bu tedavide istenilen doz kaçırılırsa ciltte tahriş olur, az dozda da yapılırsa tüyler tekrar çıkmaya başlar. Lazer epilasyondaki bu oranı işinin ehli kişiler bile çok zor ayarlayabilmektedir, bir de sadece ticari amaç güden kişilere yaptırrsanız kötü sonuçlar doğurabilir. Epilasyon için lazer yöntemini seçecekseniz gittiğiniz merkezde dijital spektrofotometre olup olmadığını sorunuz. Bu cihaz sayesinde yapılan lazer tedavilerinde cildin durumu kontrol edilir ve olası tehlikeler minimize edilmiş olur.
  •    Daha önce lazer tedavisi görenler, tüyleri, saçları beyazlaşan kişiler, güneşte fazla kalmış kişiler ve ağır ilaçlar kullananlar kesinlikle bu tedaviyi seçmemelidir. Tedaviden bir ay önce farklı yöntemler ile tüylerinizi aldırmamış olmanız gerekmektedir. Lazer epilasyon tedavisine kesin karar vermeden önce doktorunuza başvurarak herhangi bir sorun olup olmayacağı konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir.
  •   Birçok kişi tek seansta tüylerden kurtulmak mümkün müdür, diye soruyor. Maalesef tek seansta kurtulmanız zor, bütün köklere aynı anda işlem uygulanamaz, kişinin ten rengi ve tüy oranına göre tedavilerin seansları farklılıklar göstermektedir. Her seanstan sonra mutlaka 1 ya da 2 ay gibi ara verilir, böylece vücudunuz bir sonraki seansa hazır hale gelir.
  •    Epilasyon denildiğinde akla sadece bayanlar gelse de bu tedaviyi kullanan kişilerin yüzde 40’ı erkeklerdir. Lazer epilasyon tedavisi kökleri kurutup tüylerin tekrar çıkmasını engellediği için kesin çözümdür, bu tedaviyi uyguladıktan sonra vücudunuzda hafif kızarma ve yanma hissedebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
havuc-yagi-sac-uzatirmi-faydalari-nelerdir
Havuç Yağı Saçı Uzatır mı? Saça Faydaları Nelerdir?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sivilce-izlerine-dogal-cozum
Sivilce İzleri İçin Evde Çözüm

Kapat